Çözüldü Gigabyte B550 Aorus Elite V2 hoparlörden cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Yaklaşık 2 ay önce sistemimi güncelledim ve anakart olarak Gigabyte B550 Aorus Elite V2 aldım. Aldığım günden beri yaşamış olduğum bir problemi hâlâ çözebilmiş değilim.
Logitech Z120 hoparlöre sahibim ve bu hoparlörü anakartımın "line-out" çıkışına taktığımda şu videodaki gibi rahatsız edici bir ses çıkıyor (video bana aittir).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun hoparlörde olduğunu düşündüm ama hoparlörü farklı bir masaüstü/dizüstü bilgisayara bağladığımda hiçbir problemle karşılaşmıyorum. Sadece çok ince bir cızırtı sesi geliyor ama bu kadar rahatsız edici olmuyor.

Ses sürücüleri ile ilgili birçok deneme yaptım. Son güncellemeyi denedim, anakartın sitesindekini denedim ama çözüm olmadı. BIOS'ta "hot plug" seçeneği dışında hiçbir değişiklik yapmadım. Bunun dışında işlemci ve anakartımın bütün ayarları fabrika ayarlarında.

Denemediğim iki seçenek kaldı:

1- farklı bir hoparlör ile denemek (henüz geçici bir hoparlör temin edemedim),
2- bilgisayarımı farklı bir evde, farklı bir prizde denemek.

Bu ikisini mümkün olan en kısa zamanda deneyeceğim ama konu ile ilgili sizlerden de görüş/öneri bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Çözdüm.

Gücü adaptörden aldıktan sonra ses kesildi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı