Çözüldü Gigabyte B550 Gaming X BIOS sıfırlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jasin

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 970
Ekran kartı
Rx 6700 XT
Anakart
Gigabyte B550 GamingX
İşlemci
Ryzen5 5600X
Merhaba iyi günler, ben Valorant TPM hatası için BIOS'tan bir şeyler değiştim, değiştikten sonra reset attım fakat görüntü alamıyorum BIOS'u sıfırlamayı denedim ama sanırsam başarılı olamadım.

Not: BIOS pilini çıkardım 10 dakika bekledim CMOS pinine tornavida ile temas ettim.

Yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler.

Çözüm
Merhaba, BIOS sürümünüz güncel miydi? Görüntü alamıyorken BIOS sürümünü güncellemeyi deneyebilirsiniz, anakartınızda bu özellik var.

Bir arkadaş sorununu Gigabyte'ın bu bahsettiğim Q-Flash Plus özelliğini kullanarak çözmüştü. Sorun sizinki gibi TPM ayarı yaptıktan sonra görüntü alamama değildi, onunki BIOS güncellemesinden sonra görüntü alamama ile alakalıydı. Ama belki sorununuzu çözer.

Ancak güncelleme USB'sini oluştururken ek bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Merhaba, BIOS sürümünüz güncel miydi? Görüntü alamıyorken BIOS sürümünü güncellemeyi deneyebilirsiniz, anakartınızda bu özellik var.

Bir arkadaş sorununu Gigabyte'ın bu bahsettiğim Q-Flash Plus özelliğini kullanarak çözmüştü. Sorun sizinki gibi TPM ayarı yaptıktan sonra görüntü alamama değildi, onunki BIOS güncellemesinden sonra görüntü alamama ile alakalıydı. Ama belki sorununuzu çözer.

Çözüm
Teşekkür ederim deneyeceğim.

Bir arkadaş sorununu Gigabyte'ın bu bahsettiğim Q-flash Plus özelliğini kullanarak çözmüştü. Sorun sizinki gibi TPM ayarı yaptıktan sonra görüntü alamama değildi, onunki BIOS güncellemesinden sonra görüntü alamama ile alakalıydı. Ama belki sorununuzu çözer.

Peki belirttiğiniz gibi donanımları sökmek zorunda mıyım?

Peki belirttiğiniz gibi donanımları sökmek zorunda mıyım?
Bu durumu netleştirememiştik, o yüzden az önce tekrar araştırdım ve birisi açıklık getirmiş bu konuya.

Anakart kullanıcı kılavuzunda Q Flash Plus özelliğininin çalışması için CPU / RAM / GPU / SSD gibi donanımların çıkarılması gerektiği yazıyormuş ama aksine; tüm bileşenler takılıyken de güncelleme yapabildiğini söylemiş arkadaş. Anakart modeline göre değişir mi tabii orası ayrı bir konu.

Kaynak: Does "Q-Flash" work while all of the components are installed?

Bu arada son BIOS sürümü çalışmazsa bir öncekine, o da çalışmazsa ondan bir öncekine gibi deneyerek gidebilirsiniz. Çünkü çözülen konuda arkadaş son sürümün çalışmadığını söylemişti.

Yardimlariniz icin teşekkür ederim olayi Q flash özelligini kullanarak cözdüm bu arada Q flash yaparken her şey takili kalabilir ben hiçbir şey sökmedim ve sorunsuz calisti.

Geri
Yukarı