Gigabyte B550 Gaming X USB bellekler ile BIOS güncellemesi yapılmıyor

0ndrylmz

Centipat
Daha fazla  
Şöyle özetliyim, 2 adet USB bellek var, birisi eski model birisi yeni model, BIOS güncellemek için BIOS Port'una takmam gerekiyor. Eski olanı okuyor ama 3.1 veya 3.2 olmadığı için hata veriyor. Yeni olanı BIOS port hariç her yerde okuyor. İşin içinden çıkamadım çok saçma, iki USB'yi de FAT32 şeklinde biçimlendirim. Bunun bir çözümü bir ayarı var mı?

Gigabyte B550 Gaming X V2 rev 1.4.
Ryzen 5 5600X.

İşletim sistemi Windows 11.

BIOS güncelleme için BIOS portuna takmak şart olmaması lazım. ASUS anakarta sahibim 2 gün önce normal USB portundan başarılı şekilde BIOS Update yaptım.

BIOS güncelleme için BIOS portuna takmak şart olmaması lazım. ASUS anakarta sahibim 2 gün önce normal USB portundan başarılı şekilde BIOS Update yaptım.

Ben yapamıyorum maalesef, bu anakartta oraya takmam gerekiyor diğer portları da denedim, Gigabyte ticket attım porta takmam gerektiği söyleniyor.

Anlatır mısınız, veya bir video var mı çok tecrübem yok denemek isterim.
bios update dosyanızı indirdiniz zip veya rarlı ise çıkarttınız sonra bu klasörü sistemin kurulu olmadığı diske kopyaladınız biosa update kısmına girip usb değil klasörü attığınız yeri gösterdiniz ve kurulum başladı :)
Aşağıdaki yere kadar aynı sadece burda flash belleği değil nereye attıysanız dosyayı orayı gösteriyorsunuz.

1701696449686.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı