Çözüldü Gigabyte B650 DS3H BIOS güncellemesi sonrası siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SametGenç

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Pideci Ustası
Gigabyte B650 DS3H BIOS güncellemesini yapıyorum yeniden baslattığında siyah erken alıyorum güç dümesine basılı tutarak 2 sefer kapat aç yaptığım da ekran geliyor ama eski F3 BIOS sürümünde kalıyor yani BIOS'u güncellemiyor nedeni nedir? BIOS'u güncelerken USB portu önemli mi ben kasanın kendi portlarına takıyorum ön taraftaki bu yüzden olabilir mi? Bence sanmıyorum ama.

Çözüm
Clear CMOS yapıp sonra tekrar BIOS Update dene. USB'yi PC'de olan tüm portlara takıp denedi mi? Muhtmelen Bunlar'da işe yaramayabilir ama yine de dene. Dediğim gibi olmayan BIOS yüklü sizde. Bir ihtimal önceden o tarz bir sürüm paylaşılıp sonradan kaldırılmışta olabilir. Bu dediklerimde olmazsa servise yolla ve doğru BIOS'u yazsınlar ya da anakart değişsinler.

Sorunu çözdüm. BIOS güncellerken anakartın USB girişlerine takmak gerekmiş. Tanımladıktan sonra geri yeniden başlatınca açmıyor. Kasa üstündeki USB'lerden anakarta takınca açıyor ve yüklemeye devam ediyor.
Hayır 0 aldım Sinerji bilgisayardan denedim bunu da aynısını yaptı.

Bende baktım F3 sürüm gözükmüyor nasıl olduğunu anlamadım garantiye falan göndersem olurmuki.

Clear CMOS yapıp sonra tekrar BIOS Update dene. USB'yi PC'de olan tüm portlara takıp denedi mi? Muhtmelen Bunlar'da işe yaramayabilir ama yine de dene. Dediğim gibi olmayan BIOS yüklü sizde. Bir ihtimal önceden o tarz bir sürüm paylaşılıp sonradan kaldırılmışta olabilir. Bu dediklerimde olmazsa servise yolla ve doğru BIOS'u yazsınlar ya da anakart değişsinler.

Sorunu çözdüm. BIOS güncellerken anakartın USB girişlerine takmak gerekmiş. Tanımladıktan sonra geri yeniden başlatınca açmıyor. Kasa üstündeki USB'lerden anakarta takınca açıyor ve yüklemeye devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dedik sana tüm portları dene diye değil mi :D

Dedik sana tüm portları dene diye değil mi :D

Bunlar hep tecrübe kazandırıyor bana 😂😂
X570'e Gaming vardı onda hep oradan yapıyordum bunda olmadı tecrübe oldu bana da.
Şu anda da XMP açamıyorum onu da müsait olunca BIOS'u resetleyip tekrar deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı