Elektronik Gigabyte B650M S2H 3499 TL

Bu Secure Boot dediğimiz sorun beni aylarca çıldırtan sorun mu acaba? A2000 M.2 SSD alıp kendi 120 GB SATA SSD'mi iş yerindeki laptopa takıp verileri aktardıktan sonra A2000'e Windows kurmak için günlerce sabahladığım ama sürekli Windows'u kurduktan sonra sanki M.2 SSD boş gibi davranıp bir tuşa basın yazısını çıkaran ve sonra tuşa basınca aynı yazıyı tekrar yazan şey mi bu? 8 ay HDD kullandım ve her ay canım sıkıldıkça birçok konu açıp çözüm aradım. @Yener K. Hocam da bana aşırı fazla yardımcı olmuştu ama çözemedik. Anakart B450M S2H idi. Sorunu CS3030 satın alarak çözdüm. Anakartım şu anda B550M DS3H. Yakın zamanda A2000'e Windows kurmayı deneyeceğim. Şu anda kendisini depolama olarak kullanıyorum. Bakalım neler olacak.

Bu Secure Boot dediğimiz sorun beni aylarca çıldırtan sorun mu acaba? A2000 M.2 SSD alıp kendi 120 GB SATA SSD'mi iş yerindeki laptopa takıp verileri aktardıktan sonra A2000'e Windows kurmak için günlerce sabahladığım ama sürekli Windows'u kurduktan sonra sanki M.2 SSD boş gibi davranıp bir tuşa basın yazısını çıkaran ve sonra tuşa basınca aynı yazıyı tekrar yazan şey mi bu? 8 ay HDD kullandım ve her ay canım sıkıldıkça birçok konu açıp çözüm aradım. @Yener K. Hocam da bana aşırı fazla yardımcı olmuştu ama çözemedik. Anakart B450M S2H idi. Sorunu CS3030 satın alarak çözdüm. Anakartım şu anda B550M DS3H. Yakın zamanda A2000'e Windows kurmayı deneyeceğim. Şu anda kendisini depolama olarak kullanıyorum. Bakalım neler olacak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte markasının terliğini bile almam. O kadar sorunlu bir marka ki anlatamam. FX işlemcili birkaç sistem kullandım 1-2 sene sıfır Gigabyte anakartlar almıştım o kadar tuhaf bir marka ki bu. Durduk yere BIOS çöktü sistem çalışıyor sorun yok ama BIOS'a kesinlikle giremiyorsun zar zor halletmiştim. Kendi BIOS yazılımını açınca BIOS versiyonu olarak n/a yazıyordu :) sıfır aldığım anakartın 2-3 ay sonra Realtek ses Chip'i gitti mesela ona bile kullanıcı hatası demişlerdi. BIOS arayüzü berbat hantal bir sürü sorun sıkıntı. Doğru düzgün yazılımları bile yok. Secure Boot sorununu da görünce dedim kesinlikle elimi sürmem bu markanın ürünlerine. ASUS alın kafanız rahat olsun.

Arkadaslar gecmiste yasadiginiz problemler Gigabyte'i veya bu anakarti baglamiyor. Bu anakart ile alakali soyleyebileceginiz kronik bir problem yoksa -ki oyle bir kronik sorunu yok- ortada alinmamasi icin bir sebep yok. Oznel arzularinizi konuda belirtmeyin mesaj kirliligi yaratmayin. ASUS alinca veya MSI alinca sorun yasamayacaginizin garantisi yok. Ayrica ASUS, MSI ve Gigabyte uclusunun ucune de Servispoint bakiyor. Gigabyte garantisine laf atmaniz demek Servispoint'e laf etmeniz demek, ki bu durumda MSI ve ASUS'a da laf etmeniz gerekmekte ki bu da mantiksiz bir sey. TR'deki butun teknik servisler ve garanti sureci vasat, burasi ayri bir konu.

Gigabyte'a boş boş sallamışlar yıllarca modellerini kullanım hiçbir sorun yaşamadım. O zaman bende ASUS'un eskiden 3. nesil anakartında sorun yaşamıştım "ASUS alanın kendisine saygısı yoktur" diyeyim geçeyim...

2017'de topladığım bilgisayarda ''Gigabyte GA-B250M-D3H'' anakart vardı 5 yıl sorunsuz kullanıp sistemle beraber sattım.

Bu konudaki Gigabyte anakartlar problemli olduğuna dair yazıları okuyunca şaşırdım açıkçası. 2017'de sistem toplarken Gigabyte anakartlar çok övülüyordu. Tabi benim aldığım seriden sonrakilerde problem olmuş olabilir.

2017'de topladığım bilgisayarda ''Gigabyte GA-B250M-D3H'' anakart vardı 5 yıl sorunsuz kullanıp sistemle beraber sattım.

Bu konudaki Gigabyte anakartlar problemli olduğuna dair yazıları okuyunca şaşırdım açıkçası. 2017'de sistem toplarken Gigabyte anakartlar çok övülüyordu. Tabi benim aldığım seriden sonrakilerde problem olmuş olabilir.
İlginç olan benimde ilk AM4 sistemimde B450 S2H modeli vardı ve bundan hiç bir sorun olmadı biraz şans işi.

Arkadaşlar anakartın kutusu ve kutu içeriği bile bom boş müşterisine bu kadar saygı gösteren bir firma işte. Bir ASUS al kutuyu kutu içeriğini gör. Tamam anakart alıyorsun ama adamlar utanmasa yumurta kutusunda verecek sana. Gigabyte'nin ekran kartları da öyle mesela kutusu bom boş ben çok dikkat ederim böyle şeylere. Kimse belki bakmaz ama bir markanın müşterisine verdiği değeri gösterir benim gözümde. Ayrıca markaya sallayan yok ben yıllarca Gigabyte kullandım hep sorun yaşadım yeni nesil anakartlarında da sorunlar çıkıyor ne zaman anakart ile alakalı bir konu görsem hep Gigabyte çıkıyor altından. O kadar para verdikten sonra biraz daha ekler ASUS falan alırım kafam rahat kullanırım. Ben servisine ya da garantisine bir şey demedim zaten okuduğunuzu anlayın lütfen. Hep sorunlu ürünleri var dedim.

Geri
Yukarı