Gigabyte BIOS güncelleme

SomeOne12

Hectopat
Anakartımın BIOS'unu güncelleyeceğim bu videodakini yaparak. Bu video doğru, değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mağaza güncelleme yapmaya gerek yok dedi, stabil durumda gönderdik dedi.

Sorun yaşamadıkça, donanım güncellemesi ihtiyacı duymadıkça BIOS güncellemesi yapmasanız da olur, çok fark etmez. Yine de F1 sürümünü kullanıyorsanız ve güncellemek isterseniz F60 sürümlü BIOS dosyasını alta bırakıyorum. Bu sürümde AMD Smart Access Memory desteği gelmiş mesela. 2. linkten kontrol edebilirsiniz.

Bende 5. nesil Ryzen işlemci takılı F1'de o çalışmamakta. F60h benim sürümüm. Bir sıkıntı olmadıkça güncellemem tabii ki ama bu sıkıntılar ne gibi sıkıntılardır?
Benim anlamadığım BIOS'ta F60h yazmakta ama üstünde de B450M S2H V2 yazmakta.

Sistem stabil değildir, bazı işlevler çalışmıyordur, RAM yüzünden sıkıntılar vardır; bu durumlarda güncellenebilir. F60h, beta bir sürüm bu arada. Bu sürümden sonra sağında harf bulunmayan bir sürüm çıkarsa ona güncelleyebilirsiniz. Gerçi betada sıkıntı yaşamıyorsanız yine güncellemeye gerek yok :D

Sistem stabil değildir, bazı işlevler çalışmıyordur, RAM yüzünden sıkıntılar vardır; bu durumlarda güncellenebilir. F60h, beta bir sürüm bu arada. Bu sürümden sonra sağında harf bulunmayan bir sürüm çıkarsa ona güncelleyebilirsiniz. Gerçi betada sıkıntı yaşamıyorsanız yine güncellemeye gerek yok :D

Ben çok anlamıyorum da o yüzden dokunmayacağım ve stabil olmamaya başlarsa belirtileri ne olur?

Deneyimlemedim, tam olarak bilmiyorum. Şu an stabilse ileride parça eklemediğiniz sürece aynı kalır muhtemelen. Sorun olursa kullanım esnasında anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı