Gigabyte Eagle 4060 Ti boştayken fan hızlanıp geri yavaşlıyor

Shacola

Hectopat
Gigabyte Eagle 4060 Ti kullanıyorum. Fan kart boştayken boştayken çalışmıyor fakat 42 dereceden sonra falan 500RPM'de çalışıyor, sonra bir anda 1500'lere çıkıp geri 500e düşüyor fakat kartın sesi artıyor bu sırada doğal olarak. Böyle dengesiz bir fan değeri var birkaç saattir. Nasıl çözebilirim bunu?

1699682644896.png

En alttakinde gördüğünüz gibi yükselip düşüyor sürekli ve kasadan ses çıkıyor böyle yükselip düşünce. Nasıl stabil hale getirebilirim bunu ya da kartta bir sıkıntı mı var? Yeni aldım bilgisayarı Ağustos ayının ortasında aldım.

1699682782159.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev Yöneticisi'nden biraz gözlemleme yapın herhangi bir uygulama GPU kullanıyor mu diye. Çünkü üç fanlı bir modelin böyle yapması biraz saçma kocaman soğutma bloğu var, iki fanlı fanlı olsa olabilir derdim. Siz biraz bakın eğer çözemezseniz ve format atmak çok sorun değilse formatlayabilirsiniz.

Görev Yöneticisi'nden biraz gözlemleme yapın herhangi bir uygulama GPU kullanıyor mu diye. Çünkü üç fanlı bir modelin böyle yapması biraz saçma kocaman soğutma bloğu var, iki fanlı fanlı olsa olabilir derdim. Siz biraz bakın eğer çözemezseniz ve format atmak çok sorun değilse formatlayabilirsiniz.
Aslında onun için de konu açtım ama dönüş yapan olmadı. Dwm.exe ve crss.exe yük bindiriyordu. Fakat şu anda onların haricinde de bu sorunu yaşıyor gibi hissediyorum, formatı denesem daha iyi olacak gibi

Şimdi msi afterburner ile fanları yüzde yüz çalıştırmayı denedim hocam 3000rpmin üzerinde stabil bir şekilde kalabiliyor fakat şu düşük rpmdenyken 1500e çıkıp geri düşük rpme düşmesini bir türlü çözemedim. @MelihKesgin X99

Son düzenleme:
Aslında onun için de konu açtım ama dönüş yapan olmadı. Dwm.exe ve crss.exe yük bindiriyordu. Fakat şu anda onların haricinde de bu sorunu yaşıyor gibi hissediyorum, formatı denesem daha iyi olacak gibi.

Şimdi MSI Afterburner ile fanları yüzde yüz çalıştırmayı denedim hocam 3000RPM'in üzerinde stabil bir şekilde kalabiliyor fakat şu düşük rpmdenyken 1500e çıkıp geri düşük RPM'e düşmesini bir türlü çözemedim. @MelihKesgin X99

Format attıktan sonra da mı bu şekilde.

Format attıktan sonra da mı bu şekilde.
Yok atmadım daha.

Şimdi de 30 dereceye kadar soğuttu kartı hala fanları kapatmıyor, afterburner ile uğraşırken bir şeyleri bozdum herhalde. En iyisi format atayım şimdi.

yok hocam hala aynı saçmalık var. Nvidia control paneli indirdi otomatik olarak formattan sonra ve o saniyeden itibaren başladı yine aynı hareketler.

Son düzenleme:
Yok atmadım daha.

Şimdi de 30 dereceye kadar soğuttu kartı hala fanları kapatmıyor, Afterburner ile uğraşırken bir şeyleri bozdum herhalde. En iyisi format atayım şimdi.

Yok hocam hala aynı saçmalık var. NVIDIA Control paneli indirdi otomatik olarak formattan sonra ve o saniyeden itibaren başladı yine aynı hareketler.

O zaman normal bir durum, isterseniz bir de firmaya sorun. Belki Firmware güncellemesi gerekiyordur.

Geri
Yukarı