Elektronik Gigabyte Eagle 4070 Ti SUPER 29.566,49 TL

Dün bu ekran kartını aldım, işlem tarihi 01.03.2024 olarak ilk taksit işlem hareketlerinde (-) olarak görünüyor.
Bugün sabah n11 üzerinden 10:12'de iptal işlemini gerçekleştirdim.
Şu anda bekleyen işlemlerde bütün tutar 11:07 zamanlı (+) olarak görünüyor.
Ayrıca limit alışveriş öncesi tutara geldi.
Bu gece mutabakat sonrası diğer 4 taksit (-) olarak, 5 taksit (+) olarak muhasebeleşecek.
Toplam tutarın kart limitine eklenmesi normal bir durum. Ben o konuda aksi bir şey söylemedim ama taksitleriniz her ay - ve + eşit tutarda kartınızda görünecektir. Şuan + görünen tüm tutar provizyondadır. Provizyondan geçince asıl durumu görürsünüz. Benim kartımda hep böyle oluyor.

Toplam tutarın kart limitine eklenmesi normal bir durum. Ben o konuda aksi bir şey söylemedim ama taksitleriniz her ay - ve + eşit tutarda kartınızda görünecektir. Şuan + görünen tüm tutar provizyondadır. Provizyondan geçince asıl durumu görürsünüz. Benim kartımda hep böyle oluyor.
Mutabakat sonrası provizyondan asıl işlemlere düşmüş ve aynen söylediğim şekilde.
Kalan 4 taksit için (-) bakiye, 5 adet (+) bakiye kayıt atılmış.
Aslında orada yazdığım mesaj iptal sonrası kart limitinin kullanılabilmesi ile alakalı.
İade taksit taksit düşer demek akla limitin taksit taksit geri gelmesini düşündürebilir ki bu da yanlış bilgi. Her bankada bu şekilde olmayabilir ama bunun muhasebesel bir temeli olduğunu ve standart olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı