Gigabyte RTX 3060 Ti Eagle oyunda 80 derece oluyor

Krugerrr

Picopat
Arkadaşlar, Mafia Definitive Edition oynarken 81 derece gördüm. CPU da 80 dereceydi, ikisi de eşitti. Odam sıcak. Anormal midir, normal midir bu sıcak havalarda? Bir de oyunu 2-3 defa açıp kapadım, ondan dolayı da bu kadar yükselmiş olabilir mi?
Şu anda PUBG'de 78 derece.

Son düzenleme:
Undervolt için bu video işinize yarayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama sıvı soğutma aldıktan sonra sıcaklıklar iyi ise ki iyi olur undervoltu kapatın yani yapmayın kendi kendine takılsın işlemci.

Tamamdır teşekkürler.
İşlemciye yapılıyor ama nasıl olduğunu tam bilmiyorum. Ekran kartına undervolt yapma konusunda üstüme tanımam. Instagram hesabım @samet. Arw isterseniz Instagram'dan anlatabilirim.

Ulaşacağım hocam müsait olunca.

Öncelikle hayırlı olsun işlemciniz nedir?

11400F overlok yapılamıyor ama 4.4 GHz hızlara çıkabiliyor bu sebepten dolayı bir de render aldığım için uzun süreli yük altında kalıyor bundan dolayı ısınmasını engellemek adına 3 fanlı 6 bakır borulu kule tipi bir soğutucu aldım ve gayet de etkili.

Vallahi bende de RTX 3060 var 3 fanlı ve maksimum 65 dereceye çıkıyor yakın zamanda da işlemciye 3 fanlı hava soğutucu aldım onda da maksimum 65 dereceye çıkıyor yük altındayken, ben gayet mutluyum. 😂

Adam sıkıntısını anlatıyor. Sen kendi ekran kartı dereceni met edip gülücük emojeni atacak kadar acayip birisin. 😒

2 fanlı modeller ısınma yapıyor biraz. Bende de EVGA 3060 var, 80 dereceleri gördüm RDR 2'de. İşlemci için bir öneride bulunabilirim. 1.2 V ve 4.5 GHz'ye çekersen daha serin çalışacağını düşünüyorum. En azından yeni soğutucu alana kadar performans kaybı olmadan daha serin çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı