Gigabyte Ekran Kartı Fan Profili Ayarlama

Theodore34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gigabyte RX 580 Gaming 8GB ekran kartına sahibim. MSI Afterburner'dan kullanıcı ayarlı fan kontrolünü ayarlıyordum ve çalışıyordu artık ayarı açsam da fan hızında bir değişiklik olmuyor. Programı tekrar silip yüklediğimde çalışıyordu ama bu sefer çalışmıyor. Gigabyte'ın kendine ait ekran kartı için fan profili ayarlayabileceğimiz bir programı var mıdır yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedense afterburner bende etkili değil. Bazen auto da fan 0 da kalıyor 75 in üzerine çıkmaya başlıyor kart. Oyundan atıyor bazen.

Son zamanlarda AMD ekran kartı driver güncellemesi vb. yaptınız mı? Driver değişikliklerinde bu tür sıkıntılar çıktığını görmüştüm. Bir driver sürümünde afterburner değerleri gözükürken, ayarları düzgün çalışırken diğerinde aynı şekilde değildi.

burdan Aorus Engine programını indirip dener misiniz kartınızda bu program uygun gösteriyor.
aorus engine da fan ayarı yok ne yazık ki. o.c. - game- normal diye hız ayarları ve led renkleri var. Fan kontrolü yok

Son zamanlarda AMD ekran kartı driver güncellemesi vb. yaptınız mı? Driver değişikliklerinde bu tür sıkıntılar çıktığını görmüştüm. Bir driver sürümünde afterburner değerleri gözükürken, ayarları düzgün çalışırken diğerinde aynı şekilde değildi.
Şimdi çalıştı ama Gigabyte'ın bu tarz bir programı varsa onu kullanmak isterim.

burdan Aorus Engine programını indirip dener misiniz kartınızda bu program uygun gösteriyor.
Onda ayar yapılmıyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı