Gigabyte G24-F2 monitörde ghosting ve ölü piksel var mı?

shadowslic3

Decapat
Daha fazla  
Monitör
Gigabyte G24-F2
Merhaba, 24.204.2023 tarihinde aldım monitörü ve bugün merak ettim bakayım dedim testlere
İlk aldığım zamanda bakmıştım ama ölü piksel yoktu ve ghostingi anlamamıştım, şu an var mı ghosting? Bir de resimdeki ölü piksel değil mi?

WhatsApp Image 2023-06-03 at 23.50.24.jpeg
WhatsApp Image 2023-06-03 at 23.50.23.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeşil SS beni kopardı...
Ghostingi de fotoğraf ile değil de video ile UFO'yu takip ederek çekmen lazım. Fotoğraf ile hareketli nesneyi çekince ghosting gibi gözükmesi normal. Buradan anlayıp yorum yapamayız.(monitöründeki ölü pikseli SS ile biz göremeyiz.)Onu da telefon ile fotoğraflayabilirsin.

Yeşil SS beni kopardı...
Ghostingi de fotoğraf ile değil de video ile UFO'yu takip ederek çekmen lazım. Fotoğraf ile hareketli nesneyi çekince ghosting gibi gözükmesi normal. Buradan anlayıp yorum yapamayız.(monitöründeki ölü pikseli SS ile biz göremeyiz.)Onu da telefon ile fotoğraflayabilirsin.

Evet hocam sonradan fark ettim onu🤣 çekiyorum videoyu şimdi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ghosting sorunu yok merak etme ama ölü piksel var.
Bende de aynı monitör var. Genel olarak ghosting sorunundan şikayet eden kimseyi görmedim. Ölü piksel şans işi. 1 adet ölü piksel varsa garanti kapsamına bile girmiyor olabilir.

Ghosting sorunu yok merak etme ama ölü piksel var.
Bende de aynı monitör var. Genel olarak ghosting sorunundan şikayet eden kimseyi görmedim. Ölü piksel şans işi. 1 adet ölü piksel varsa garanti kapsamına bile girmiyor olabilir.

Tamamdır hocam o zaman yapacak bir şey yok teşekkürler yardımlarınız için iyi akşamlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam peki değişim yaparlar mı? İtopya'dan almıştım.

Yapmazlar diye düşünüyorum çünkü değişim için servis raporu gerekiyor. Servise gönderecekler onlarda monitör sağlam diyecekler. 1 ölü piksel çoğu serviste sorun olarak gözükmüyor maalesef. Ama iade etmeyi zorlayabilirsin eğer 3 4 hafta geçmediyse.F/p olarak kaliteli bir ürün. Bu fiyat bandında daha iyisini bulamazsın.

Geri
Yukarı