Çözüldü Gigabyte G24F-2 monitör 180Hz'e alınınca görüntü gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi.
Bu model monitör bugün elime ulaştı. Şimdi kurup denediğimde 165Hz ile hiçbir sorun olmadan kullanabiliyorken kendi özelliği olan overclock açıp 180Hz'ye alınca görüntü gidip geliyor. Ekran komple siyah oluyor kapanmış gibi sonra tekrar geliyor belirli aralıklarla. Monitör arızalı mı acaba? Yoksa benden mi kaynaklı.
Ekran kartım 1660S.
DisplayPort ile ekran kartına bağladım. Kutusundan çıkan HDMI ile deneyince de aynı sorun oldu. Başına gelmiş ya da bilen biri yardımcı olursa sevinirim. İadeye yollayayım olmadı.

Çözüm
Şu an evde değilim ama bir ara mesaj atıp hatırlatırsanız ben de deneyip size yazabiliirm. Monitörde bazı ayarlar sonucu ekran siyah olup geliyordu dediğiniz gibi ama OC onlardan biri miydi hatırlamıyorum.

Ayar değişikliğinde zaten siyah olup düzelmesi normal ama benim sorunum OC mod alınca Windows'tan 180Hz çekince ekran sabit kalınca sorun yok ama hareket ettirince fareyi falan ya da dosyalara tıklayınca siyah oluyor.

Monitörün takılı olduğu prizi değiştirmeyi denediniz mi? Bende de ara sıra oluyordu, flicker oluyordu öyle de düzeliyordu.

Flicker sorunu yok. Çok sağlam bir şekilde girdi ve 165Hz de iken hiçbir sorun yok ne ghosting ne başka bir sorun. OC'ye alıp Windows'tan 180Hz yapınca dediğim gibi hareket ettirince kapanıyor duruyor açılıyor sonra kapanıyor kendi kendine.

Ekran kartı driverını güncelledim ve sorun çözüldü. Teşekkür ederim yine de.
Şu an evde değilim ama bir ara mesaj atıp hatırlatırsanız ben de deneyip size yazabiliirm. Monitörde bazı ayarlar sonucu ekran siyah olup geliyordu dediğiniz gibi ama OC onlardan biri miydi hatırlamıyorum.

Ayar değişikliğinde zaten siyah olup düzelmesi normal ama benim sorunum OC mod alınca Windows'tan 180Hz çekince ekran sabit kalınca sorun yok ama hareket ettirince fareyi falan ya da dosyalara tıklayınca siyah oluyor.

Monitörün takılı olduğu prizi değiştirmeyi denediniz mi? Bende de ara sıra oluyordu, flicker oluyordu öyle de düzeliyordu.

Flicker sorunu yok. Çok sağlam bir şekilde girdi ve 165Hz de iken hiçbir sorun yok ne ghosting ne başka bir sorun. OC'ye alıp Windows'tan 180Hz yapınca dediğim gibi hareket ettirince kapanıyor duruyor açılıyor sonra kapanıyor kendi kendine.

Ekran kartı driverını güncelledim ve sorun çözüldü. Teşekkür ederim yine de.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı