Laptop harici monitör görüntü gidip geliyor

sinem demir

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımın ekranı ufak olduğu için hem de yakında bilgisayar toplayacağım için bir monitör almaya karar verdim. HDMI ile bilgisayarıma bağladım fakat ara ara ekran anlık kararıp geri geliyor. (monitör Power tuşu hala yanık vasiyette) bunun çözümü var mıdır? Farkı HDMI kablosu denedim sorun devam etti.

Aldığım monitör: ASUS TUF VG249Q 23.8" 144Hz.

Bilgisayarım: 16 GB RAM, i5 7200U, GT940MX desteklediği çözünürlük 1366X768.

Şu an kullandığım: 1920 X 1080 ( 1366x768'e alıp da kullandım aynı sorun devam etti ),
Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, bilgisayarımın ekranı ufak olduğu için hem de yakında bilgisayar toplayacağım için bir monitör almaya karar verdim. HDMI ile bilgisayarıma bağladım fakat ara ara ekran anlık kararıp geri geliyor. (monitör Power tuşu hala yanık vasiyette) bunun çözümü var mıdır? Farkı HDMI kablosu denedim sorun devam etti.

Aldığım monitör: ASUS TUF VG249Q 23.8" 144Hz.

Bilgisayarım: 16 GB RAM, i5 7200U, GT940MX desteklediği çözünürlük 1366X768.

Şu an kullandığım: 1920 X 1080 ( 1366x768'e alıp da kullandım aynı sorun devam etti ),
Şimdiden teşekkür ederim.

Denemelik bir şey önereceğim evinizdeki varsa başka bir monitör yoksa bir televizyona bağlayın ve aynı şey oluyor mu bakın oluyorsa ekran kartınız kaldırmıyordur veya bir sorun vardır olmuyorsa monitörde sıkıntı vardır.

Veya monitörün ayarı vs vardır belki göz yormaması için bilemedim.

Laptop 60 hz. 60 hz. 59 hz ve 50 hz denedim maalesef çözülmedi

Selam, ekran kartı sürücülerin güncel mi peki.
Merhaba, evet hem intel hem de nvdia güncel tekrardan nvdia sitesinden indirip güncelleme de yaptım

Denemelik bir şey önereceğim evinizdeki varsa başka bir monitör yoksa bir televizyona bağlayın ve aynı şey oluyor mu bakın oluyorsa ekran kartınız kaldırmıyordur veya bir sorun vardır olmuyorsa monitörde sıkıntı vardır.

Veya monitörün ayarı vs vardır belki göz yormaması için bilemedim.
monitörü bu sebeple değişime gönderdim ( ayrica iki ölü piksel vardi) bu gelen ikinci monitörde hiç ölü piksel yok fakat sorunum devam ediyor. Yarın evdeki tv'ye bağlayıp kontrol edeceğim

Laptopun kendi ekranı kaç hz ise aynı hz değerini monitörünüze uygulayıp dener misiniz? Hz düşürmek sorununuzu çözer gibi görünüyor
Laptop 60 hz. 60 hz. 59 hz ve 50 hz denedim maalesef çözülmedi

Ben monitörde bir problem olduğunu düşünmüyorum, daha önceden böyle bir problem benim de başıma gelmişti, çözünürlük ayarlarını biraz daha kurcalamanı tavsiye ederim, ve elexonun dediği gibi TV veya farklı bir monitörde de denemen kafandaki soru işaretlerini azaltacaktır.

Ben monitörde bir problem olduğunu düşünmüyorum, daha önceden böyle bir problem benim de başıma gelmişti, çözünürlük ayarlarını biraz daha kurcalamanı tavsiye ederim, ve elexonun dediği gibi TV veya farklı bir monitörde de denemen kafandaki soru işaretlerini azaltacaktır.
Bende monitörde sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası bana gelen ikinci monitör ikisinde de aynı problem oldu çünkü. Çözünürlük olarak laptopun kendi çözünürlüğünü denedim fakat çare olmadi, diğer çözünürlükleri de bir test edeyim, teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Son olarak belki görmüşsündür, bu konuyu incelemeni tavsiye ederim arkadaşlar DP kablosu ile kullanmayı önermiş😊

Geri
Yukarı