Gigabyte G24F-2 OverDrive nedir?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Gigabyte G24F-2 monitörü kullanıyorum. Birkaç farklı OverDrive ayarı var.

-Off
-Smart od.
-Picture quality.
-Balance
-Speed

Off ve picture quality modları arasındaki farkı tam çözemedim ama diğerlerinde ufak beyaz bir ghosting oluşurken bu ikisi tertemiz. Hangisini kullanmalıyım? Ve bu OverDrive nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitöre sahibim. OverDrive ghosting engelleyici bir özelliktir fakat ne kadar aktif çalışırsa o kadar artifact bırakma şansı vardır (saliselik ve zararsız bir şey.) AAA oyunlarda balanced, FPS'lerde Speed, Ve renk vs önemli olduğu durumlarda picture quality modunu kullanın. Monitör hakkında başka sorunuz varsa cevaplayabilirim ayrıca kolay ayar yapmak için Gigabyte Control Center yükleyebilirism ama çok iyi çalışmayan bir uygulama. Veyahutta Smart OD ye alın ve ayarı unutup karşıya geçin, deneyimde çok bir fark olmaz.

Son düzenleme:
Aynı monitöre sahibim. OverDrive ghosting engelleyici bir özelliktir fakat ne kadar aktif çalışırsa o kadar artifact bırakma şansı vardır (saliselik ve zararsız bir şey.) AAA oyunlarda balanced, FPS'lerde Speed, Ve renk vs önemli olduğu durumlarda picture quality modunu kullanın. Monitör hakkında başka sorunuz varsa cevaplayabilirim ayrıca kolay ayar yapmak için Gigabyte Control Center yükleyebilirism ama çok iyi çalışmayan bir uygulama. Veyahutta Smart OD ye alın ve ayarı unutup karşıya geçin, deneyimde çok bir fark olmaz.
Smart OD ayarı otomatik mi ayarlıyor? Speed ayarında CS:GO ve özellikle FIFA'da beyaz ghostingi fark edebiliyordum. UFO testte de picture quality ayarında ve overdrive kapalıyken ghosting yok ama diğer hepsinde var.

Gigabyte Control Center yükleyebilirism ama çok iyi çalışmayan bir uygulama.
Monitörün içinden çıkan bir ucu usb diğer ucu da monitöre takılan bir kablo var onunla mı çalışıyor?

Smart OD ayarı otomatik mi ayarlıyor? Speed ayarında CS:GO ve özellikle FIFA'da beyaz ghostingi fark edebiliyordum. UFO testte de picture quality ayarında ve OverDrive kapalıyken ghosting yok ama diğer hepsinde var.

Monitörün içinden çıkan bir ucu USB diğer ucu da monitöre takılan bir kablo var onunla mı çalışıyor?

UFO testte ghosting görmemek için 500Hz monitör olması gerektiğini falan düşünüyorum. Gözünüze en hoş gelen ayarı kullanın. Ben şahsen kullanımım noyunca hiçbir ayarda devasa bir fark görmedim. Balancede ayarlayıp geçebilirsiniz. Ve smart od yüksek ihtimalle kendi kendine ayarlıyor adı üstünde.

UFO testte ghosting görmemek için 500Hz monitör olması gerektiğini falan düşünüyorum. Gözünüze en hoş gelen ayarı kullanın. Ben şahsen kullanımım noyunca hiçbir ayarda devasa bir fark görmedim. Balancede ayarlayıp geçebilirsiniz. Ve smart od yüksek ihtimalle kendi kendine ayarlıyor adı üstünde.
Anladım. Ben açıkçası FIFA 23'te devasa bir fark görüyorum. Picture quality modu çok güzel görüntü verirken öbürlerinin ghostingi gözü yoruyor. Diğer oyunlarda hiç fark edilmiyor neredeyse ama.

Anladım. Ben açıkçası FIFA 23'te devasa bir fark görüyorum. Picture quality modu çok güzel görüntü verirken öbürlerinin ghostingi gözü yoruyor. Diğer oyunlarda hiç fark edilmiyor neredeyse ama.

Demin testi tekrarladım ben hiçbirinde ghosting göremedim ama en güzel duran picture quality idi.

Aynı monitöre sahibim. OverDrive ghosting engelleyici bir özelliktir fakat ne kadar aktif çalışırsa o kadar artifact bırakma şansı vardır (saliselik ve zararsız bir şey.) AAA oyunlarda balanced, FPS'lerde Speed, ve renk vs önemli olduğu durumlarda picture quality modunu kullanın. Monitör hakkında başka sorunuz varsa cevaplayabilirim ayrıca kolay ayar yapmak için Gigabyte Control Center yükleyebilirism ama çok iyi çalışmayan bir uygulama. Veyahut Smart od ye alın ve ayarı unutup karşıya geçin, deneyimde çok bir fark olmaz.

Hocam selamunaleyküm monitörü alalı 4-5 ay oluyor olabilir memnunum sıkıntı yaşadığım bir durum yok fakat önerdiğiniz herhangi bir ayar var mıdır ayritten sorum ekran kartım NVIDIA DPI kablosu kullanıyor musunuz öneriniz nedir? Ayritten DPI kablosu kullanımında monitörün HDR modu pasif mi kalıyor. Ve düzelterek eklemek istiyorum genel olarak bir ışık sızması var fakat devasa değil 60FPS videolarda kamera hareketlerinde (sağa sola ya da yukarı aşağı) haraket ederken sanki akıcı oynamıyor gibi geliyor o görüntü.

Hocam selamunaleyküm monitörü alalı 4-5 ay oluyor olabilir memnunum sıkıntı yaşadığım bir durum yok fakat önerdiğiniz herhangi bir ayar var mıdır ayritten sorum ekran kartım NVIDIA DPI kablosu kullanıyor musunuz öneriniz nedir? Ayritten DPI kablosu kullanımında monitörün HDR modu pasif mi kalıyor. Ve düzelterek eklemek istiyorum genel olarak bir ışık sızması var fakat devasa değil 60FPS videolarda kamera hareketlerinde (sağa sola ya da yukarı aşağı) hareket ederken sanki akıcı oynamıyor gibi geliyor o görüntü.

Gigabyte Control Center aylardır durduk yere monitörü görmediği için ayarlarımı detaylı aktaramıyorum. OD balancedde sürekli oyun fark etmeksizin ve gayet güzel, Black EQ. 10'da ayrıca DPI derken DP yani DisplayPort demeye çalıştığınızı varsayarak cevap vereceğim. İnca marka bir DP kullanıyorum ondan önce dandik bir Dark kullandım ve görüntüde sorunlara ve bilgisayarın açılmamasına sebep olmuştu iade etmiştim. Dediğiniz sorun belki FreeSync açarsanız direkt düzelir, ben aldığımdan beri öyle kullanıyorum. Nasıl açıldığını bildiğinizi varsayacağım (NVIDIA da adı G-Sync). Eğer oda düzeltmezse başka bir kablo ya da başka bir cihaz bağlayarak görüntüyü test edin ayrıca Gigabyte Control Center'den Firmware Update var mı bakın derim. Bunu yazdıktan sonra kontrol ettim ve gcc sonunda monitörü gördü, ayarlarım böyle 180Hz G-SYNC kullanıyorum.

1695305908481.png

Merhaba benim açtığım soruya bir göz atabilir misiniz? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı