Gigabyte G24F vs AOC 24G2U vs LG 24GN600-B

Negaa

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Samsung Odyssey G3 (2300 TL) almıştım fakat fazla ghosting sebebiyle monitörü iade ettim ve yeni bir 144Hz 1ms IPS panel monitör arayışına geçtim. Şu 3 monitör arasında kaldım. Ve karar veremiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gigabyte G24f 23.8 1920x1080 165hz 1ms Hdmı Dp Ips Monitör Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

AOC 24G2U Monitör 23.8

LG 23.8" 24gn600-b 1ms 144hz 2hdmı Dp Freesync Ips Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Bunlar arasından AOC son tercihim çünkü 2 farklı panelli modeli varmış aynı isimle ve alacağım satıcı eski olan paneli satıyormuş, asıl sorum LG ve Gigabyte arasında gerçekten ergonomik avantajlar hariç 600 TL'lik performans farkını görüp, hissedebilir miyim?

Lg modelini ben kullanıyorum, sorunuz olursa yardımcı olurum. Eğer oynadığınız oyunlarda 144 fps üstü alabiliyorsanız, gigabyte modelini alabilirsiniz, fazladan verme değer ama alamıyorsanız LG modelini öneririm.

LG modelini ben kullanıyorum, sorunuz olursa yardımcı olurum. Eğer oynadığınız oyunlarda 144 FPS üstü alabiliyorsanız, Gigabyte modelini alabilirsiniz, fazladan verme değer ama alamıyorsanız LG modelini öneririm.

Okuduklarıma göre 144Hz ve 165Hz arası aman aman da bir fark yokmuş ve zaten şu an kullandığım 60Hz 5ms monitörden sonra 144Hz bile gayet yeterli benim için, aşırı ghosting e rağmen Odyssey G3 monitörde bile hissettim 144Hz farkını. Sorum şu, LG boy, hiza açısından nasıl, pivot model arattırıyor mu?

Şahsen pivot monitör hiç kullanmadım, LG benim 3. monitörüm boy veya hiza açısında bi eksikliğini hissetmedim. Öne ve arkaya haraket ediyor ihtiyacınızı karşılar büyük ihtimal.

Geri
Yukarı