AOC 24G2U vs. LG 24GN600-B

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Merhaba, monitör araştırmasındayım. Dikkatimi çeken tepe modeller olarak bu ikisi kaldı diyelim. G241 ve XG2405 gibi modeller bu ikisinin altında kaldı. Şu an başlıkta belirttiğim iki modelden birini düşünüyorum.

AOC; parlaklık, dahili hoparlör ve pivot özelliğiyle öndeyken,
LG; HDR10 ve doğal G-Sync desteğiyle ön plana çıkmakta.

Açıkçası bu yukarıdaki özelliklerin hepsi benim için önemli o nedenle hangisini seçeceğime bir türlü karar veremedim.

+-1800 bütçe ile bunlara alternatif;

24" boyutunda FHD-144Hz
Mutlaka ama mutlaka IPS.
Curved olmayan.
Mümkünse dahili hoparlöre sahip (benim için çok büyük bir artı)

Monitör önerileriniz var ise, (AOC 24G2U ve LG 24GN600-B modellerinden iyi olmak kaydıyla) beklerim.

Gerçekten parasının hakkını verecek, kesinlikle istediğin tüm özellikler şunda var ama 200-300TL daha fazla dediğiniz bir cihaz varsa paylaşabilirsiniz, seve seve bütçeye ekleme yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, monitör araştırmasındayım. Dikkatimi çeken tepe modeller olarak bu ikisi kaldı diyelim. G241 ve XG2405 gibi modeller bu ikisinin altında kaldı. Şu an başlıkta belirttiğim iki modelden birini düşünüyorum.

AOC; parlaklık, dahili hoparlör ve pivot özelliğiyle öndeyken,
LG; HDR10 ve doğal G-Sync desteğiyle ön plana çıkmakta.

Açıkçası bu yukarıdaki özelliklerin hepsi benim için önemli o nedenle hangisini seçeceğime bir türlü karar veremedim.

+-1800 bütçe ile bunlara alternatif;

24" boyutunda FHD-144Hz
Mutlaka ama mutlaka IPS.
Curved olmayan.
Mümkünse dahili hoparlöre sahip (benim için çok büyük bir artı)

Monitör önerileriniz var ise, (AOC 24G2U ve LG 24GN600-B modellerinden iyi olmak kaydıyla) beklerim.

Gerçekten parasının hakkını verecek, kesinlikle istediğin tüm özellikler şunda var ama 200-300TL daha fazla dediğiniz bir cihaz varsa paylaşabilirsiniz, seve seve bütçeye ekleme yaparım.
LG gayet güzel bir monitör paneli vs. olsun her şeyi kalitelidir ancak hatırladığım kadarıyla AOC da LG-Philips panelleri kullanıyor.

Lenovo G27-20 önerebilirdim ancak fiyatı artmış, ben alırken 1700 TL falandı. Artıklarına gelirsek: İstediğin gibi IPS panel, 10 bit renk derinliği ile 1.07 milyar renk (8bit+FRC), HDR, yükseklik ayarı, doğal G-Sync, 400 cd/m² parlaklık ve bana göre 27 inçlik boyutu. Ortam pek aydınlık olmasa bile IPS glow rahatsız etmiyor, gündüzleri zaten fark etmiyorum. Tek problem MPRT 1 ms yazmakta ancak bir türlü açamadım, neden fikrim yok. Birçok ayar denedim ama nafile.

Rekabetçi oyunlar için LG olan onun haricinde 24G2U.
Rekabetçi oyunlar da oynuyorum ama profesyonel olarak photoshop ile uğraşıp buradan gelir de elde ediyorum. Zaten bu nedenle kararsızım.
LG kendim kullanıyorum çok iyi bir model.
Teşekkürler ama nedenlerine ihtiyacım var.
LG gayet güzel bir monitör paneli vs. olsun her şeyi kalitelidir ancak hatırladığım kadarıyla AOC da LG-Philips panelleri kullanıyor.
Teşekkürler, bunları biliyorum ancak bariz bir üstün tarafı olan bir model çıkmayınca, hangisini neden tercih etmem gerektiği konusunda çok afalladım.
LG 24GN650-B monitörü yorumum bir kullanıcı burada güzel bir karşılaştırma yapmış inceleyebilirsiniz.
Burayı inceledim, açıkçası bu konuyu görmeden önce LG’yi alayım diyordum ancak bunu gördüm ve kararsızlık başgösterdi. Şu an bu konuyu açma sebebim, tam olarak linkini bıraktığınız konu yani 😅
Lenovo G27-20 önerebilirdim ancak fiyatı artmış, ben alırken 1700 TL falandı. Artıklarına gelirsek: İstediğin gibi IPS panel, 10 bit renk derinliği ile 1.07 milyar renk (8bit+FRC), HDR, yükseklik ayarı, doğal G-Sync, 400 cd/m² parlaklık ve bana göre 27 inçlik boyutu. Ortam pek aydınlık olmasa bile IPS glow rahatsız etmiyor, gündüzleri zaten fark etmiyorum. Tek problem MPRT 1 ms yazmakta ancak bir türlü açamadım, neden fikrim yok. Birçok ayar denedim ama nafile.
Teşekkürler ancak konuda açıkça belirttiğim gibi 24” olmalı, monitöre 55cm bir mesafeden bakıyorum, bu nedenle 27 gereğinden fazla büyük olur gibi geliyor. Zaten 27 için de muhtemelen 2K aşağısını pek düşünmezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı