Gigabyte GA-945GCM-S2L anakarta G3258 takabilir miyim?

meteham

Hectopat
Daha fazla  
GİGABYTE GA-945GCM-S2L anakartım var, intel pentium dual core e2160 1.80 ghz işlemcim var.
İntel 20. yıla özel yeni pentium işlmeci çıkarmış 165 TL'ye ve içinde hd graphic ile beraber geliyormuş. Fazla oyun falan oynamam zaten sadece pes 13, call of duty black ops falan mediumda oynasam yeter. Zaten daha çok internette takılıyorum. 20. yıldaki işlemci anakarta uyar mı?
Uymaz ise i3 falan hangisi uyar? Yeni anakart mı lazım? Windows 7 32 bit kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uymaz. intelin o işlemcisi 1150 soketli anakartlar için senin anakartın 1066 sokete sahip yani 1150 soketli bir anakartla alman gerekecek ayrıca oyun için önemli olan ekran kartı.

Uymaz. Ayrıca ekran kartın berbatsa işlemcinin içindeki HD Graphics'in bile o oyunlarda kasacağını düşünüyorum ben.

NOT: Anakartını değiştirmen gerek. Piyasada o anakart için işlemci bulmak çok zor.

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pr...DetailID=1427&CategoryID=1&MenuID=103&LanID=0 anakartım var İntel Celron CPU G1610 @ 2.60GHz işlemcim var İntel 20. yıla özel yeni pentium işlmeci çıkarmış 165 TL'ye ve içinde hd graphic ile beraber geliyormuş. Fazla oyun falan oynamam zaten sadece pes 13, call of duty black ops falan mediumda oynasam yeter.20. yıldaki işlemci anakarta uyar mı? Win 8 32 Bit kullanıyorum Uymaz ise i3 falan hangisi uyar? Yeni anakart mı lazım?

Hocam işlemci monte ederken pin değerlerine bakılarak işlem yapılır G3258 işlemci 1150 soket yapısına sahip sizin anakartınıza uymaz. Sıfırdan sistem yapmanızı öneririm ilk olarak Z97 Pc Mate ve G3258 kombiniyle başlamanızı öneririm tabi bütçeye göre değişebilir :)

yaklaşık 3 bin Tl ye yakın monitörüyle birlik te pc topluycam önerilerinizi alabilirmiyim olmazsa kasa markaları söylermisinizz içi Dolu olsun :))

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı