Gigabyte GA-AB350 Gaming 3 BIOS güncelleme

Hadrixe

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'a yeni aldığım bilgisayar parçalarını montajlatmaya götüreceğim.

Yeni aldığım parçalar:
  • Gigabyte GA-AB350 Gaming 3
  • Ryzen 5 1600
  • Corsair Vengeance 16GB (8x2) 3200 MHz

Bazı konularda okuduğum bilgilere göre bu anakart Ryzen 5'lerde görüntü vermiyormuş. Ryzen 7 takıp BIOS güncellemesi yapmak lazımmış. Bu bilginin doğruluğu nedir? Eğer böyle bir durum varsa BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu kim söylediyse iyi sallamış öyle bir şey yok.

Anladım yorumunuz için teşekkür ederim. Peki BIOS güncellemesi hakkında bir yorumunuz var mı ?
Gigabyte'tın sitesinde F3,F4,F5,F6,F7,F8,F9d adında birçok BIOS güncellemesi bulunmakta hangisini indirmeliyim ve ne şekilde yüklemeliyim ?

@Nazım Paşa sizin tavsiyenizle almıştım bu anakartı sizinde görüşünüzü öğrenmek isterim.

En güncel olan yani F9d olanı kur. İndirdiğin dosyayı bir USB belleğe at. Attıktan sonra BIOS'stan Q-Flash sekmesine gelip USB'yi seçip güncelleyebilirsin.

En güncel olan yani F9d olanı kur. İndirdiğin dosyayı bir USB belleğe at. Attıktan sonra BIOS'stan Q-Flash sekmesine gelip USB'yi seçip güncelleyebilirsin.

Güncelledikten sonra görüntü gelmeme gibi bir durum olmaz değil mi ? Uzun zamandır bekliyorum bir sıkıntı olmasını istemiyorum. Forumda bir arkadaşta olmuştu son sürümde siyah ekran problemi vardı.

Onu kim söylediyse iyi sallamış öyle bir şey yok.
Yanlış. Sallama değil. F3 BIOS'u ile sürülen anakartlarda Ryzen 5 desteği yoktu. Sonrasında sürülen anakartlarda F5 BIOS ile Ryzen 5 desteği geldi, F3 olan anakartların sayısı da çok nadir.

Yorumunuz için teşekkürler. Eğer RAM lerin frekanslarını ayarlayamazsam sizi bulacağım. Forumdaki arkadaşlara çok yardımınız dokunmuş bu konuda. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı