Gigabyte GA-AB350 sisteme 32 GB RAM önerisi

TechnUmut

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 32 GB'lık RAM satın almak istiyorum. Şu model ile https://www.hepsiburada.com/kingsto...c16bb1-16-pm-HBC00000MWA2F?magaza=Hepsiburada şunun https://www.hepsiburada.com/kingsto...2c16bb-32-pm-HBC00000MPIN2?magaza=Hepsiburada bir farkı var mı acaba? Anakartımın uyumluluk sitesinden RAM'lere baktığımda 32 GB'lık olan model gözükmedi. 32 GB'lık olan model KF432C16BB/32 Hepsiburada'da böyle yazıyor. Uyumluluk sitesinde bbk2 yazıyor. K2 ne anlama geldiğini anlayamadım belki de 32 GB olduğunu belirtmek için yazıldı fakat ben tereddüte düştüm. Sizden ricam atmış olduğum 32 GB'lık olan modeli benim anakartımla uyumlu olup olmadığını bana söylemeniz.
Anakart modeli: Gigabyte GA-AB350-Gaming 3. RAM uyumluluk sitesi: Compatible memory with GIGABYTE GA-AB350-Gaming 3

1690664613854.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumluluk listesinin pek önemi yok.

Attıklarınızdan birisi 16 GB, birisi 32 GB.

Uyumluluk listesinin niye önemi yok anlayamadım.
Dual channel olması açısından 2 tane 16 GB almak tek modül 32 GB almaktan daha avantajlı olacağı için 2 tane 16 GB sipariş vermek daha mantıklı sanırım.

Uyumluluk listesinin niye önemi yok anlayamadım.
Dual channel olması açısından 2 tane 16 GB almak tek modül 32 GB almaktan daha avantajlı olacağı için 2 tane 16 GB sipariş vermek daha mantıklı sanırım.

Uyumluluk listesine anlaşmalı oldukları markaların ürünlerini yazarlar. Diğerlerinin çalışmaması için bir neden yok.

2x16 tabii ki daha mantıklıdır fakat ayrı ayrı alırsanız sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamak istemiyorsanız kit almanız en iyisidir.

Uyumluluk listesine anlaşmalı oldukları markaların ürünlerini yazarlar. Diğerlerinin çalışmaması için bir neden yok.

2x16 tabii ki daha mantıklıdır fakat ayrı ayrı alırsanız sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamak istemiyorsanız kit almanız en iyisidir.

Hocam ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Hem uyumluluk listesinde olması hem de incehesap.com'un Kingston yetkili satıcısı olması dolayısıyla ben bu ürünü almaya karar verdim. Kingston Fury Beast KF432C16BB1K2/32 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Gaming Ram (Bellek) - incehesap.com

Geri
Yukarı