Gigabyte GA-G41M-Combo anakart için işlemci önerisi

Arkadaşlar artık gözünü seveyim şu 775pin sistemlere Xeon önermeyi bırakın lütfen. Fazları mosfetleri neden 95 derecede kullandırmaya zorluyorsunuz insanları? Kardeşim Q9500, Q9550 tarzı bir işlemci işini görecektir.

Kaç kere modlu işlemcisi olan bir sistem kullandın?
Şu an evde kullandığım 775 soket sisteme ek Xeon E5450'li sistem kullanmışlığım var. Üç yıl önceydi, bir kere kullandım yani.

Xeon işlemciler Q işlemciler ile aynı yapıda önbelleği yüksek ve ısınma sorunu olmayan işlemciler.
Isınma sorunu olmayan işlemciler? E5450'yi soğutmak için boru gibi klima lazım, haberin yok herhalde. Halen yazıyorum buraya, Xeon işlemcileri 775 sokette kullansanız bile ev kullanıcılarına hitap eden işlemcilerin yanından geçemezler. Performanslarına bir laf ettiğimiz yok.

Daha anakartının işlemci desteğini bilmeyen üyeye modlu Xeon işlemci öneriyorsun, ne yaptığının sen bile farkında değilsin. Alsın C2Q serisinden üst sınıf bir işlemci rahatına baksın.

Yazdıkların doğru ama eksik, her Xeon işlemci serin çalışmıyor.

Sen ne çok biliyorsun diyen olacak varsa da buyursun, siz belki 2 3 sene öncesinde Youtube'da bilindik kişilerden görmüş olabilirsiniz 771pin Xeonları ama biz 2013'te akvaryum motorundan sıvı soğutma yapıp çılgınca işlerle uğraşıyorduk, BIOS modlarını da rus sitelerinden indirip kuruyorduk.
20220106_212916.jpg

Modlu Xeon işlemcilerde tecrübe istiyorsanız @odunq hocama da sorabilirsiniz, kendisi yanlış bilmiyorsam 5 anakartla denedi ve ikisinde olumlu sonuç alabildi. Tavsiyem, konu sahibinin de fazla uğraşmaması adına, Quad serisinden en aşağı Q9550 işlemci alıp yoluna bakması.

Modlu Xeon işlemcilerde tecrübe istiyorsanız @odunq hocama da sorabilirsiniz, kendisi yanlış bilmiyorsam 5 anakartla denedi ve ikisinde olumlu sonuç alabildi. Tavsiyem, konu sahibinin de fazla uğraşmaması adına, Quad serisinden en aşağı Q9550 işlemci alıp yoluna bakması.
Doğru benimki deneme amaçlıydı. Çok uğraşmadan aldığım sonuçları söyledim ve de yukarıda da belirtildiği gibi ben de normal kullanıcıya önermiyorum.

En başta o platform için üretilmeyen bir işlemciyi kullanacaksanız stabilite sorunlarını da göze almak lazım.

Intel Xeon X5470 @ 3.33GHz 🖤
Intel Xeon X5460 @ 3.16GHz 💪
Intel Core2 Extreme X9775 @ 3.20GHz 😈

Aynen tercihlerin 10 numara bende Q9650 kullanıyorum ama beni kesmiyor onun yerine bunlar bomba ama tercihim xenon tarafı qx çok ısınan bir işlemci bir de o modeli bulabilir mi çok zor bir ihtimal.Xenon daha iyi.

Aynen xenon da mod olayı biraz uğraştırıcı Q95xx ler tak kullan.

Sen ne çok biliyorsun diyen olacak varsa da buyursun, siz belki 2-3 sene öncesinde YouTube'da bilindik kişilerden görmüş olabilirsiniz 771pin Xeon'ları ama biz 2013'te akvaryum motorundan sıvı soğutma yapıp çılgınca işlerle uğraşıyorduk, BIOS modlarını da Rus sitelerinden indirip kuruyorduk.Eki Görüntüle 1431240

Anakart modeli nedir?

Aynen tercihlerin 10 numara bende Q9650 kullanıyorum ama beni kesmiyor onun yerine bunlar bomba ama tercihim xenon tarafı qx çok ısınan bir işlemci bir de o modeli bulabilir mi çok zor bir ihtimal.Xenon daha iyi.

Aynen xenon da mod olayı biraz uğraştırıcı Q95xx ler tak kullan.

Anakart modeli nedir?
Bir sürü modelde denedim hangi birisini söyleyeyim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı