Gigabyte GA-G41m-combo Rev2 anakart çalışmıyor

Daha fazla  
Evde etrafı kurcalarken bir tane Gigabyte GA-G41m-combo (rev. 2.0) anakart buldum. Çalışan bir Power'a taktım. Start veriyorum uzay kasada fanlar dönmuyor, kıpırdama dahi yok. (şu andaki anakartım donma yapıyorum ASUS P5G41T-M lx)

Son düzenleyen: Moderatör:
(Şu andaki anakartım donma yapıyorum ASUS P5G41T-M lx)

Burayı anlamadım ama :)

Evde etrafı kurcalarken bir tane Gigabyte GA-G41m-combo (rev. 2.0) anakart buldum. Çalışan bir Power'a taktım. Start veriyorum uzay kasada fanlar dönmuyor, kıpırdama dahi yok.

Önce işlemci pinlerine ışık altında bakın çizgiyi bozan eğik bir pin var mı diye. Ardından pinlerde sıkıntı yoksa (Buzzer denen küçük bir hoparlör var, eğer varsa sizde anakartın iki pinlik speaker portuna takıp da gelen sese göre nerede sıkıntı olduğunu anlayabilirsiniz.) RAM yuvalarına da bakın, taktığınız RAM'leri değiştirin. Her şeyi yaptıktan sonra da açılmıyorsa sistem, kuzey köprüsünde sıkıntı bile olabilir düşüncesine varabiliriz.

Burayı anlamadım ama :)

Önce işlemci pinlerine ışık altında bakın çizgiyi bozan eğik bir pin var mı diye. Ardından pinlerde sıkıntı yoksa (buzzer denen küçük bir hoparlör var, eğer varsa sizde anakartın iki pinlik speaker portuna takıp da gelen sese göre nerede sıkıntı olduğunu anlayabilirsiniz.) RAM yuvalarına da bakın, taktığınız RAM'leri değiştirin. Her şeyi yaptıktan sonra da açılmıyorsa sistem, kuzey köprüsünde sıkıntı bile olabilir düşüncesine varabiliriz.

(Yanlış olmuş benim elimde ASUS P5G41T-M LX bu anakart var ama durdugu yerde internette dolasırken donma sorunu yasıyorum.)

Gigabyte GA-G41m-combo​

Zaten bu babamın eski anakartı RAM'siz deniyorum işlemci de takmıyorum ama bir şekilde start almıyor fanlar da dönme yok CPU besleme kablosunu çıkardım gene yok Power normalde çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı