Gigabyte G41M combo anakart BIOS güncellemek

brunixwhite

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Gigabyte G41M combo anakartımın BIOS'unu güncellemek istiyordum fakat kullandığım BIOS sürümüne baktığımda "award moduler v6.00PG" yazıyordu. Bu BIOS sürümü anakartın kendi sitesinde gözükmüyor. Acaba sitedeki en güncel BIOS'u yüklesem sıkıntı çıkarır mı? Yoksa en düşük BIOS sürümünden başlayarak mı güncellemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
En yüksek sürümü yükleyebilirsin. Herhangi bir sorun çıkarmaz. Yalnız BIOS sürümünü doğru yerden kontrol ettiğine emin misin? BIOS'a girdiğinde BIOS version bölümünde mevcut sürümün kodunu görebilirsin.

Bir de anakartının hangi revizyon sürümünü kullandığını söyleyebilir misin? Aynı model anakart yanılmıyorsam 3 kere revize edilmiş.

En yüksek sürümü yükleyebilirsin. Herhangi bir sorun çıkarmaz. Yalnız BIOS sürümünü doğru yerden kontrol ettiğine emin misin? BIOS'a girdiğinde BIOS version bölümünde mevcut sürümün kodunu görebilirsin.

Bir de anakartının hangi revizyon sürümünü kullandığını söyleyebilir misin? Aynı model anakart yanılmıyorsam 3 kere revize edilmiş.
BIOS sürümüne dxdiag aracılığıyla bakmıştım. Kendi BIOS kısmında yazanla farklı olabilir mi? Ayrıca 2.0 revizyon sürümüne sahip.

O halde en son yayınlanmış FB sürümünü indirip güncelleyebilirsin. Zaten güncel olma ihtimali de var zira son güncellemesini 2012 yılında almış. Windows'un Sistem Bilgisi bölümünde BIOS sürümü yanlış gözükebiliyor. BIOS'a girip kontrol etmende fayda var.

GA-G41M-Combo (Rev. 2.0) | Anakart - GIGABYTE
Az önce baktım da sürüm güncel değil. FA sürümünü kullanıyor. FB sürümünde RAMlere overclock özelliği gelmiş yazıyor. Güncellemesem başka bir zararı olur mu? Ayrıca ilerde xeon işlemci için modlama yaparsam güncel olması şart mı? Bilginiz varsa yanıtlayabilir misiniz?

Güncel olmasında fayda var. Güncellemediğin takdirde bir zararı olmayacak senin durumunda. Xeon işlemci modlaması yaptığında Xeon microcode'ları eklenmiş özel BIOS sürümünü de kullanman gerekecek.

Geri
Yukarı