Gigabyte GA-G41MT-S2P Mac OS X Uyumu

Yurdumm

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleykum Teknopat ailesi.

Öncelikle sosyal fan sayfasına yeni katıldım. Sorunum için gerekli adımları izledim fakat bi türlü işin içinden çıkamaz hale geldim. Bilgileri tam olarak toparlayamıyorum. Sorunum masa üstü pcye mac ox işletim sistemi kurmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sonsuz teşekkürlerimi arz etmekle mütevellik memnuniyetlerimi beyanla bildiririm. Saygılarımla...

MYoj5N.jpg

• Anakart Adı Gigabyte GA-G41MT-S2P
  • Veri Yolu (FSB) Özellikleri
  • Yol Türü Intel AGTL+
  • Yol Genişliği 64 Bit
  • Gerçek Saat 333 MHz (QDR)
  • Etkin Saat 1333 MHz
  • Band Genişliği 10667 MB/s

• Bellek Yolu Özellikleri
  • Yol Türü DDR3 SDRAM
  • Yol Genişliği 64 Bit
  • DRAM:FSB oranı 16:10
  • Gerçek Saat 533 MHz (DDR)
  • Etkin Saat 1067 MHz
  • Band Genişliği [ TRIAL VERSION ] MB/s
  • Çipset Yolu Özellikleri
  • Yol Türü Intel Direct Media Interface
  • Anakart Teknik Bilgisi
  • CPU Soket/Slot 1 LGA775
  • Genişleme Yuvaları [ TRIAL VERSION ]
  • RAM Yuvaları 2 DDR3 DIMM
  • Tümleşik Aygıtlar Audio, Video, Gigabit LAN
  • Fiziksel Boyut Micro ATX
  • Anakart Ölçüleri 190 mm x 240 mm
  • Anakart Çipseti G41
  • Ek Nitelikler [ TRIAL VERSION ]
ATI Radeon HD 4800 Series ve SSd disk 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci uyumlu. Anakartınız da uyumlu gibi. Ama ekran kartınızı değiştirmenizi rica edeceğim. HD 4000 serisi sanırım Mountain Lion'da destekleniyor (emin değilim). Her halükarda AMD GPU'ları Mac'te devreye sokma zor iş ve emin ol Bootloader yapan arkadaşlar bile kesin şu yöntem diyemiyor. O yüzden sana tavsiyem bir nVidia kart tak bu sisteme ve son çıkan 10.9.2 (veya yarın çıkacak 10.9.3) sürümünü kur.

Sayın Recep Hocam güzel yorumunuz için teşekkürlerimi sunarım. Değerli bir arkadaşımında sizinle aynı düşünceyi paylaşması güzel. Kendileri ekran kartımın uyuşmadığını dile getirmişti ve benden ana kartın bios ayarlarını istedi. Söz konusu bios ayarlarına nasıl ulaşabilirim ? Saygılarımla..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı