Gigabyte GA-H55M-USB3 RAM değişimi sonrası anakart logosunda yeniden başlıyor

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Herkese merhaba. Anakartım Gigabyte GA-H55M-USB3. BIOS versiyonu F11. iş yerinde kullanıyoruz. Hi-Level 8 GB 1333MHz CL9 DDR3 RAM taktım daha sonra bilgisayarı açınca anakart logosundan sonra sürekli yeniden başlatıyor. 2 slot değiştirdim yine aynısı oldu.

İş yerinizde birden fazla bilgisayar var anladığım kadarıyla. Aralarında DDR3 olanlar var ise bu anakart üzerinde takıp dene. Bakalım uyan çıkacak mı?

Bilgisayarda şu anda çalıştığı için deneyemiyorum. Yarın sabahtan 8 GB RAM ile beraber deneyeceğim. Duruma göre yazarım yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İş yerinizde birden fazla bilgisayar var anladığım kadarıyla. Aralarında DDR3 olanlar var ise bu anakart üzerinde takıp dene. Bakalım uyan çıkacak mı?
Anakart tek modül 8 GB RAM desteği yok.

Selamlar, şimdi deneme fırsatım oldu 8 GB birebir aynı RAM'i taktım yani 8+8 yaptım yine mavi ekran verdi her slotta denedim olmadı. Çözemedim 8+8 olmuyor 8+4 yaptım olmadı tek 8 taktım olmuyor. 😟😟

BIOS son sürüm acaba tekrar indirip kursam işe yarar mı?

Normal şartlarda yarar, yaraması lazım. Eski bilgisayar kullanırken RAM değişiminde ilk BIOS güncellerdik. Sen yaptığını belirttiğin için konu uzadı. Olmuyorsa zorlama. O sisteme uygun RAM bulana kadar sistem düzersin.

Geri
Yukarı