Gigabyte GA-H55M-USB3 RAM değişimi sonrası anakart logosunda yeniden başlıyor

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Herkese merhaba. Anakartım Gigabyte GA-H55M-USB3. BIOS versiyonu F11. iş yerinde kullanıyoruz. Hi-Level 8 GB 1333MHz CL9 DDR3 RAM taktım daha sonra bilgisayarı açınca anakart logosundan sonra sürekli yeniden başlatıyor. 2 slot değiştirdim yine aynısı oldu.

Çipler uyuşmadığı için sistem kabul etmiyor. Tek Kingston RAM ile açabiliyor musunuz bilgisayarı?

8 GB Kingston denedim olmadı Hi-Level denedim olmadı. Şu an 4+2 GB RAM var sorunsuz açılıyor. Benim anladığım bu anakart 8 GB RAM çalıştırmıyor. 🤔

8 GB Kingston denedim olmadı Hi-Level denedim olmadı. Şu an 4+2 GB RAM var sorunsuz açılıyor. Benim anladığım bu anakart 8 GB RAM çalıştırmıyor. 🤔

Sanmıyorum. Dual kit RAM istiyor olabilir. Fakat GB sorun olmaz.
Anladığım kadarıyla Dual kit istiyor.

Sanmıyorum. Dual kit RAM istiyor olabilir. Fakat GB sorun olmaz.
Anladığım kadarıyla Dual kit istiyor.

O zaman ya 2 tane 8 GB RAM takacağız yada 8in yanına 2 4 fark etmez bir RAM daha takmamız gerekecek doğru mu anladım?

O zaman ya 2 tane 8 GB RAM takacağız ya da 8'in yanına 2 4 fark etmez bir RAM daha takmamız gerekecek doğru mu anladım?

2x8 Dual kit bir RAM olacak. Yani 16 GB. Bence 8'in yanına takacağın RAM aynı olmaz ise yine çalışmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB kullanmak istiyoruz. 8 GB Hi-Level RAM elimizde kaldı şu an :D

Haklısın. Peki şöyle bir şey denedin mi; anakartın RAM soketleri biri mavi biri beyaz, yani iki RAM'i aynı renge takmanız lazım. Biliyorsundur fakat yine söylemek isterim. Beyaz beyaza olacak yani. Bu şekilde mi taktın?

Haklısın. Peki şöyle bir şey denedin mi; anakartın RAM soketleri biri mavi biri beyaz, yani iki RAM'i aynı renge takmanız lazım. Biliyorsundur fakat yine söylemek isterim. Beyaz beyaza olacak yani. Bu şekilde mi taktın?

Evet 8 GB RAM'i beyaza diğer 4 GB RAM'i diğer beyaza taktım. Sonra Windows logosundan hemen sonra mavi ekran verdi.

Evet 8 GB RAM'i beyaza diğer 4 GB RAM'i diğer beyaza taktım. Sonra Windows logosundan hemen sonra mavi ekran verdi.

Sana yeni RAM aldırtmak istemeyiz. Fakat yeni RAM taktıktan sonra yapman gerekenleri zaten yapmışsın. Aldığın RAM arızalı olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı