Gigabyte GA-H61M-DS2 SATA 2 SSD mi HDD mi?

meric380

Centipat
Daha fazla  
Bazı yerlerde araştırdım SATA 3 uyumlu deniyor ve SATA SSD'lerin okuma hızları çok düşük yani hızlı bir HDD alsam daha mantıklı olmaz mı bir de HDD destekliyor mu destekliyorsa önereceğiniz şöyle 500GB'lık varsa yardımcı olur musunuz?

Anakartınızda SATA 2 slotları mevcut ancak SATA 2 takmak zorunda değilsiniz, SATA 3 taksanız da uyumlu oluyor ancak SATA 2 hızında, yani 300MB/sn'de kullanabiliyorsunuz.

SATA SSD'lerin okuma hızı çok düşük değil, HDD'den çok daha iyiler. HDD'ler saniyede aşağı yukarı 100-150 MB civarında gezerken SSD'ler 500 MB üstünde oluyor. Ancak dediğim gibi anakartınız SATA 2 destekli olduğu için maksimum 300 MB/sn görürsünüz.

Bazı yerlerde araştırdım SATA 3 uyumlu deniyor ve SATA SSD'lerin okuma hızları çok düşük yani hızlı bir HDD alsam daha mantıklı olmaz mı bir de HDD destekliyor mu destekliyorsa önereceğiniz şöyle 500GB'lık varsa yardımcı olur musunuz?

Dostum SATA ile HDD girişleri aynı ama alacaksan SSD al emin ol açılış giriş farkı çok almisken Kingston PNY SanDisk Ultra alin.

En iyi HDD'den ortalama bir SSD 3 kat daha hızlı (SATA 2 için). Pce Express boot destekliyorsa anakartınız, pce to M.2 SSD dönüştürücü ile M.2 SSD kullanmanızı tavsiye ederim.

Peki HDD almak mantıklı ve HDD uyumlu?
Öncelikle HDD almak mantıklı değil. Üst mesajıma nedenini ekleme yaptım, tekrar kontrol edin. HDD'ler günümüz çağına uygun diskler değil. Aşırı yavaşlar ve erişim süreleri SSD'ye göre çok yüksek. Bu yüzden almayın. SSD çok daha iyi.

Her SATA disk uyumlu.

SSD lerin olayı sırealı okuma yazma hızları değil, rasgele okuma yazma hızları ve tepki süresi. En hızlı hdd leri alıp raid 0 olarak bile kullansanız dandik bir ssd nin yarı performansını bile alamazsınız tepskisellik, hızlı açılma bakımından. Sata SSD akıp geçin derim yok adaptörmüş yok hdd miş heyecana gerek yok.

Geri
Yukarı