Gigabyte GA-H61M-DS2 v3.0 Mavi ekran sorunları

Thetra

Hectopat
Uzun süredir bu konuyla uğraşıyorum ve oyunlarda mavi ekran sorunu ve Chrome'da ani hay aksi sorunu ile boğuşuyorum.

Bir süre oyun ile sistem test edildi. Fortnite oynanip videosu ekstradan bile çekildi ama sorun olmadı. Ne zaman CS:GO açtım 20-10 dk sonra mavi ekran problemleri başladı. Garip bir şekilde yeni RAM de takıldıktan sonra bu hatayı veren daha önceki PC'de kullanılan parçalar ile test edildiği halde ayni sorunlar ile karşılaştım.

DDU ile tamamen kaldırıp tekrar kurdum ekran kartından olabilir belki diye. Yine problem devam etti. Ben de onboard VGA portu ile denedim ondada aynı hatayı verdi ama bu sefer daha çabuk şekilde verdi.

Bu problem genelde oyunlarda oluyor. Chrome'da sadece hay aksi diyor, zorlayıp açmaya çalışırsam sekmeyi mavi ekran veriyor düşük oranla.

Ben de dump dosyalarına baktım ve birçok hata verdiğini gördüm. RAM, harddisk, ekran kartı daha önce kullanılan sistemden, anakart çalışıyor iki tane Gigabyte anakart var. İkisinde de aynı sorunu yapıyor.

Bu arada elimi fanin iletken demirlerine koyduğumda ısınmış olarak gelıyor elime ama çok fazla bir etki etmez diye düşünüyorum.

Bu arada ekran kartı yüzünden duruyorum Windows 7'de, eğer destek sağlarsaniz sorun çözülürse Windows 10'a geçeceğim, ilk defa iyi bir PC'im olacak :)
Eğer çalışırsa, video falan çekiyorum benim için gerekli. Ne zaman sevinsem böyle oluyor :)

Bu arada sistemde 8G RAM takılı HD Graphics'e 1024 MB alan ayırdım el ile bilginize.

Bu arada dual soket ama tek kanal kullanıyorum şu an 8G tek kanal olarak öbür soket çalışmıyor:)
Öbür soketten olabilir derseniz de yukarıda belirtiğim gibi iki anakartta da aynı sorun oluyor.
Sistem bilgileri ve değerleri:

D7pY66.png

m2mM71.png

EPkm68.png

jymg1n.png

2JB6Nj.png

Minidump Dosyaları:

Minidump

Şimdiden teşekkürler.
Kolay gelsin.
@Mikail Fidan @Murat5038 @Recep Baltaş
Yardımlarınızı bekliyorum
@Mikail Fidan

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı