Gigabyte GA-MA770T-UD3 USB Slotları Sorunu

• Konuyu başlatan MF
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 649
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
25
Bilgisayarımı toplarken epey ilgiliydim ancak güncel olarak hiç takip edemedim donanımdaki gelişmeleri ve şu anda da önerilerinize ihtiyacım var. Gigabyte GA-MA770T-UD3, AMD Phenom II X6 1055T, Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic, Sapphire ATI HD6870, Cooler Master RC-692, Seasonic G-750 80Plus Gold 750W, Samsung 1TB HD103SJ, 2 x Geil Plus 4GB DDR3 1333Mhz CL9 Low Voltage Bellek. Kasamı toplarken bütçeden dolayı anakartı düşük tutmak zorunda kalmıştım. Şu anda da pek memnun değilim, USB slotlarında bazen kendiliğinden güç kesiliyor ve USB aygıtları bazen duruyor. Bu sistem ile bir iki sene daha idare edip, tamamen yeni bir sistem mi toplamam daha iyi olur yoksa anakart değişikliği ile ileriye dönük bir geliştirme yapma imkânım var mı? Veya tamamen başka bir upgrade önerisi de olur, eminim ki benim aklıma gelmeyen pek çok şey vardır.

Not: Şu anda hala yeterli geliyor aslında sistemim bana, oyunlarda Shadow Efects gibi çok performans gerektiren özellikleri Normal konumda tutman yeterli oluyor. Ancak mesela Guild Wars 2 oyununda WvWvW savaşlarında çok fazla sayıda oyuncu ve efekt oluyor ve sistemim resmen saniyelerde kilitleniyor. Bunu tür sıkıntıları giderebilmek çok iyi olurdu. Belki ileriye dönük bir anakart ve 2. bir HD6870 SLI?

Eğer 2 sene sonra değiştirmeyi düşünüyorsan bu doğru bir zaman. AMD, 2015’e kadar yeni mimari duyurmayacak. Bu bağlamda bu sisteme şu anda Upgrade yapmak uygun olmayacaktır. Bu arada USB sorunları için tavsiyem BIOS’u en son sürüme güncellemen. 2 sene idare etsin diye ekran kartını değiştirmek isterseniz de GTX 770 ya da R9 280 önerebilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı