Gigabyte GA P31-S3G işlemci önerisi

bygasol

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar.
Arkadaşlar şöyle bir problemim var, eski bir masaüstü bilgisayarım var geçen sene ekran kartım yandı ve yeniledim RAM 2 GB idi 4'e çıkarttım şimdi de 2.el de olsa işlemcimi yenileyip daha güçlü bir bir şeyler almak istiyorum. Şimdi sorularım şunlar:
1- Ekran kartıma göre mi işlemci seçmeliyim?
2- İşlemci önerilerinizi bekliyorum.

Sistemim.
Anakart: Gigabyte GA P31-S3G
Mevcut işlemcim: Intel Core 2 Duo 7200.
Ekran kartı: AMD R7 200 serisi.
RAM 4 GB.

E7xxx serisinin R7 200 serisiyle (R7 240 sanırım?) bir miktar darboğaz yaptığı söyleniyordu. O yüzden dört çekirdek bir işlemciye geçmenizi öneririm. Q8400, Q9400 veya Q9500 tercih edebilirsiniz, anakartınızın desteği varmış:

E7xxx serisinin R7 200 serisiyle (R7 240 sanırım?) bir miktar darboğaz yaptığı söyleniyordu. O yüzden dört çekirdek bir işlemciye geçmenizi öneririm. Q8400, Q9400 veya Q9500 tercih edebilirsiniz, anakartınızın desteği varmış:

Bu desteklediği işlemci listesinde dört çekirdekli olan seri hangisi bir de en performanslı seri hangisi onu anlamadım kadıköy'den 2.el bakacağım artık. bu arada ekran kartım r7 250 oc 2 gb 128 bit

Son düzenleme:
Bu desteklediği işlemci listesinde dört çekirdekli olan seri hangisi bir de en performanslı seri hangisi onu anlamadım kadıköy'den 2.el bakacağım artık. bu arada ekran kartım r7 250 oc 2 gb 128 bit
Core 2 Quad'lar, yani Q8xxx ve Q9xxx olanlar dört çekirdeklidir. Q9550, Q9650, QX9770 falan çok pahalıdır, en az 300-350 TL civarında fiyatları var. O yüzden çok performans farkı olmayan ve daha ucuz olan Q9400, Q9450 veya Q9500'ü tercih edin, hatta Q8400 bile olur. 200 TL'den fazla vermemeye çalışın. R7 250 ile kesinlikle darboğaz yapıyordur E7200.

Core 2 Quad'lar, yani Q8xxx ve Q9xxx olanlar dört çekirdeklidir. Q9550, Q9650, QX9770 falan çok pahalıdır, en az 300-350 TL civarında fiyatları var. O yüzden çok performans farkı olmayan ve daha ucuz olan Q9400, Q9450 veya Q9500'ü tercih edin, hatta Q8400 bile olur. 200 TL'den fazla vermemeye çalışın. R7 250 ile kesinlikle darboğaz yapıyordur e7200.

Hocam bugün kadıköy'den Q9650 aldım 220 TL'ye güzelce taktım bilgisayarıma termal macunladım ama Windows derecelendirmede PC'nin puanı düştü öncekinden daha aşağı oldu bir de anlamadım hala 2 çekirdek gözüküyor yapmam gereken nedir sence.
Kolay bulunanlardan en iyi Q9650 ama gereksiz pahalı.
Q9550 alın.

Q9650 aldım 220 TL'ye Kadıköy'de buldum test etti adam verdi

Hocam bugün kadıköy'den Q9650 aldım 220 TL'ye güzelce taktım bilgisayarıma termal macunladım ama Windows derecelendirmede PC'nin puanı düştü öncekinden daha aşağı oldu bir de anlamadım hala 2 çekirdek gözüküyor yapmam gereken nedir sence.

Q9650 aldım 220 TL'ye Kadıköy'de buldum test etti adam verdi
BIOS güncellemesi veya BIOS'ta bazı ayarların değiştirilmesi gerekiyor olabilir. Görev yöneticisinden fotoğraf atabilir misiniz?

BIOS güncellemesi veya BIOS'ta bazı ayarların değiştirilmesi gerekiyor olabilir. Görev Yöneticisi'nden fotoğraf atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki şeyleri yaptım CPU Z 4 çekirdeği gördü işlem tamam gibi MSConfig yazıp oradan ayarladım ama Windows puanı 7.5'du eski işlemciyle 1.5'a düştü tekrar puanlama yaptım 3.5 oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki şeyleri yaptım CPU Z 4 çekirdeği gördü işlem tamam gibi MSConfig yazıp oradan ayarladım ama Windows puanı 7.5'du eski işlemciyle 1.5'a düştü tekrar puanlama yaptım 3.5 oldu.
Eğer performans yükseldiyse ki buna şüphem yok, o puan pek bir şey anlam ifade etmiyor sanırım :D.
Hayırlı olsun.

Eğer performans yükseldiyse ki buna şüphem yok, o puan pek bir şey anlam ifade etmiyor sanırım :D.
Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun.

image.jpg

Şu an görüyor ama performansta inanın bana ben bir gram fark anlamadım sanki bir şeyler eksik gibi 🥲

Yeni konular

Geri
Yukarı