Gigabyte ga p43-es3g Anakart E7500 İle Görüntü Gelmeme Sorunu

FurkanSekmen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gigabyte ga p43-es3g rev1.3 anakartımı E7500 işlemci ile 3 yıldır kullanıyorum ama ben başka anakart buldum o çalışıyor mu çalışmıyor mu denemek için işlemcimi söküp ona taktım. P5KPL AMSE çalıştı ve sistemi açtım herşey güzel sıcaklık olsun performans olsun ama tekrar işlemcimi denemek için kullandığım anakarttan söküp kendi gigabyte anakartıma taktığımda sisteme görüntü gelmedi. Ama Pentium 4 işlemciyi takınca görüntü geliyor ama bu sefer de Windows başlatılıyor yazısında donup kalıyor sorun sizce ne olabilir? Lütfen cevap verin işlemcide desem sorun yok çünkü asus anakartta takır takır çalışıyor ama önceden 3 yıldan beri kullandığım gigabyte de açmıyor sebep nedir? Anakart bozuk desem Pentium 4 işlemcide açmaz nolur yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ler ile alakalı olabilir sıkıntı ram ler farklıysa
Hayır. Ramler aynı. Birde bugün baktım. İşlemci soketinin 1 pini yamulmuş tam ortasından, düzelteyim derken pin kırıldı. Sorun galiba onunla alakalıymış. O işlemci soketindeki kırılan yeri nasıl tamir ederim, şimdi onu düşünüyorum.

Hayır. Ramler aynı. Birde bugün baktım. İşlemci soketinin 1 pini yamulmuş tam ortasından, düzelteyim derken pin kırıldı. Sorun galiba onunla alakalıymış. O işlemci soketindeki kırılan yeri nasıl tamir ederim, şimdi onu düşünüyorum.
Onu siz yapamazsınız yeni anakart lazım yada garantisi kaldıysa yollarsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı