GA-P43-ES3G sistem Windows 10'da ses vermiyor

November_88

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, bundan yaklaşık 5 gün önce bilgisayarıma Windows 10'u yükledim. Windows 7'den Windows 10'a geçiş yaptım. Geçiş yaptıktan sonra ses gelmemeye başladı. Ben de format atayım en iyisi dedim. Format attıktan sonra ses sürücüleri, ekran kartı sürücüleri vs yükledim. Fakat hiçbir türlü ses alamadım. Yüklemediğim sürücüler arasında anakart sürücüm var. Anakart modelim GA-P43-ES3G, internetten bu kart için Windows 10 driver aradım fakat bulamadım.

Yani size sormak istediğim kısaca şey şu: Bilgisayarım Windows 7'de iken ses geliyordu, Windows 10'a geçiş yaptıktan sonra ses gelmemeye başladı. Ses sürücülerimi onlarca defa güncelledim fakat bir sonuç alamadım. Anakartımı güncellemeden ses alamaz mıyım? Cevaplarınız için çok teşekkürler.
Ayrıca bugün yeni ses kartı aldım fakat nafile.. işe yaramadı
Yardımcı olursanız çok sevinirim

Ses sürücünüzü nereden ve nasıl kurdunuz? Ayrıca anakartın 3 farklı sürümü var doğru sürümün sürücüsünü indirdiğinizden emin olun lütfen.

1613166056904.png

Ses sürücünüzü nereden ve nasıl kurdunuz? Ayrıca anakartın 3 farklı sürümü var doğru sürümün sürücüsünü indirdiğinizden emin olun lütfen.

Eki Görüntüle 876910

Realtek'in direkt olarak kendi Web sitesinden kurdum. Yani hayatımda hiç Anakart driver'ı yüklemedim o yüzden Windows 10 için nereden indireceğimi bilmiyorum. Sizin bildiğiniz indirebileceğim bu anakart ve Windows 10 için rev 1.0 tarzında driverlar var mıdır?​

Bu arada eğer Windows 10 için olanından yoksa Windows 7 ye geri çevirip bilgisayarımı sizin attığınız ses sürücüleri yükleyebilirim.

Attığım ekran görüntülerinden'de gördüğünüz gibi yeşil ışık yanıyor fakat hapörlere ses gelmiyor.. acaba hoparlör'de mi bir sorun var bozuldu mu diye kulaklığımı da taktım fakat ses yine gelmiyor.. Eğer önerebileceğiniz başka bir çözüm varsa seve seve uygularım.. ayrıca attığım ilk ekran görüntüsünde de aygıt yöneticisini attım..
Sizce sorun nerededir neden yeşil ışık yanmasına rağmen kulaklığıma veya hoparlöre ses gitmiyor

Dosya Ekleri

• d21.png
    d21.png
    320,3 KB · Görüntüleme: 23
  • dsad.png
    dsad.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 31
Output olarak algılıyor. Yarın 20:00'ye kadar beklerim derseniz o saatten sonra girmiş olacağım. O zaman en kötü ihtimalle uzaktan bağlanıp hallederim korkmayın. Şimdi bana müsaade iyi geceler dilerim. Mesajınızın bildirimi gelmesi için etiketlemeyi unutmayın lütfen.

Output olarak algılıyor. Yarın 20:00'ye kadar beklerim derseniz o saatten sonra girmiş olacağım. O zaman en kötü ihtimalle uzaktan bağlanıp hallederim korkmayın. Şimdi bana müsaade iyi geceler dilerim. Mesajınızın bildirimi gelmesi için etiketlemeyi unutmayın lütfen.
Çok teşekkür ederim bekliyor olacağım

Mesajınızın üst üste binip bildiriminiz gelmeyebilir bu yüzden yarın akşama kadar bu mesajımın üstüne mesaj yazmayın lütfen. Şimdilik benim mesajım son mesaj olsun yarın akşam yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı