Gigabyte GA-P43-ES3g ses sürücüsü sorunu

özkanak

Centipat
Merhabalar eski bir sistem kullanıyorum. Anakart Gigabyte GA-P43-ES3g.
Gigabyte sitesinden, Realtek kendi sitedinden, burada Recep Baltaş'ın paylaştığı sürücüleri yüklememe rağmen bir çözüme ulaşamadım. PC'yi kaç kere yeniden başlattığımı bilmiyorum. Ben 3. parti uygulama olarak Creative SB 5.1 ses kartı kullanıyorum zaten ama özellikle bu dönemde öğrencilerle canlı ders için ön paneldeki mic girişini kullanmak iyi olur.

Aygıt yöneticisinden ses duruma göre ya ATI HD Audio ya da yüksek tanımlı ses aygıtı olarak gözüküyor. Daha çok Realtek Audio Manager gözükmüyor şikayeti var çoğu kişi de ama ben ses dahi alamıyorum. Çok video izledim bunla ilgili ama çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek birileri varsa müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler ama ikisini de denedim olmadı. Denemelerden önce aygıt yöneticisinden ve Revo Uninstaller programı ile kaldırıyorum sonra yüklüyorum. Yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum sorun yazılımsal mı bilemedim.

Adsız.jpg

Yine en son HDMI R-270 sürüm var ATI için onu yükledim o zaman bu yazıyor. Normalde yüksek tanımlı ses aygıtı diyor. INF dosyası şeklinde yüklemeye çalışırsam sizin gönderdiklerinizi ya da başka sürücüyü o zaman hata veriyor mavi ekran sonrası Windows yeniden başlıyor.

Aynen hiç gözükmüyor. Açıkçası format atmadım. Windows orijinal digital lisans 6-7 ay önce kurulum yaptım. Çözüm olacağını bilsem yaparım ama bilmiyorum artık. Kayıttan yürüt cihazlarda Realtek gözüküyor ama anlamadım.

Adsız2.jpg

Eşleşen aygıt kimliği de bu. Sanırım buna göre Driver indirdim önceki denemelerde.

Adsız.jpg

O zaman dediğiniz gibi son çare o sanırım. Her şey için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı