Gigabyte GeForce GTX 1070 mi, yoksa MSI GeForce GTX 1070 GAMING X mi?

makfix

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba ; konuyu açmamın sebebi, GTX 1070 kartını amazon.com'dan almak istemem.
Dolar kuru 2.89'dan hesapla Msi 1070, 545,6 dolar : 1577 TL. Gigabyte 1070 ise 522 dolar : 1508 TL.
Aradaki fiyat farkı ve marka farkına göre görüşlerinizi bekliyorum.
2. sorum ise bilgisayarım darboğaz gibi bir sorunla karşılaşır mı?

Bileşenler :
-Msi H170 Gaming m3
-i5 6600 (overclock yapmak istemediğimden bunu tercih ettim.)
-16 GB 2133 MHz hyperx RAM
-750 evo SSD 250GB

Darboğaz söz konusu olmaz. i7 6700K'ya göre 5-10FPS daha az alabilirsin. Bazen hiçte değişmeyebilir. Ben i5 6600K kullanıyorum ve ekran kartım yolda. Amazondan 449 dolara sipariş ettim.

Arkadaşlar Merhaba ; konuyu açmamın sebebi, GTX 1070 kartını amazon.com'dan almak istemem.
Dolar kuru 2.89'dan hesapla Msi 1070, 545,6 dolar : 1577 TL. Gigabyte 1070 ise 522 dolar : 1508 TL.
Aradaki fiyat farkı ve marka farkına göre görüşlerinizi bekliyorum.
2. sorum ise bilgisayarım darboğaz gibi bir sorunla karşılaşır mı?

Bileşenler :
-Msi H170 Gaming m3
-i5 6600 (overclock yapmak istemediğimden bunu tercih ettim.)
-16 GB 2133 MHz hyperx RAM
-750 evo SSD 250GB

Sana artık bu konuda tecrübeli biri olarak şunları tavsiye edebilirim,
GTX 1070 Gaming X aldım, sana da öneririm çok iyi bir kart.
İşlemci ve darboğaz konusuna gelince. Benim işlemcim i5 4690K ve yabana atılmayacak kadar güçlü bir işlemci. Fakat 3,8 hızında darboğaz yaptı (1080 ve 1440). Zalman performa+ işlemci soğutması alıp 4,5 hızına aşırtma yapınca sorunum düzledi.

Yalnız dikkat etmen gereken bir nokta var. Amazon'un kendi dolar-TL kuru var ve şu an 3.07. Yine de Tükiye'den daha ucuza gelir muhtemelen ama bunu da hesaba katman da fayda var.

Örnek olarak GTx 1080 Founders Edition sipariş detayları;
image.jpg

Yüksek dolar kuruna rağmen Türkiye'de 3.000 lira olan kart 2.590'a geliyor. Kuru da sağ altta görebilirsin.

Yalnız dikkat etmen gereken bir nokta var. Amazon'un kendi dolar-TL kuru var ve şu an 3.07. Yine de Tükiye'den daha ucuza gelir muhtemelen ama bunu da hesaba katman da fayda var.

Örnek olarak GTx 1080 Founders Edition sipariş detayları;
Eki Görüntüle 173852
Yüksek dolar kuruna rağmen Türkiye'de 3.000 lira olan kart 2.590'a geliyor. Kuru da sağ altta görebilirsin.

USD'ye tıklayıp güncel dolar kuru ile satın alınabilir. Ben öyle yaptım MSI GTX 1070 Gaming X, kargo ve gümrük dahil 1580TL tuttu.

Bankalar kendi paylarını bazen kesebiliyor. Hesapladığın miktarın biraz üzerinde olabilir. Ve her bankanın kendine göre kuru farklı oluyor. Alırken USD'yi seçerek al. Amazonun TR kuru çok fazla.

arkadaşlar konudan biraz sapma olmuş ama yine de cevaplar için teşekkürler.. Daha önce amazondan alışveriş yaptım , bende bildiğimi açıklayayım. Eğer amazondan TL ile alışveriş yaparsanız amazon dolar-tl kuru olarak 3.05 gibi uçuk bir katsayı uyguluyor , mantıklı olan dolar ile almak ve kendi kredi kartınızla amazondan alışveriş yaparsanız eğer , işlem yaptığınız banka ' bir gün önceki dolar kuru' katsayısını , ürünün dolar cinsi ücretiyle çarparak hesabınızdan düşmekte. (iş bankası müşteri hizmetlerinden alınan bilgidir.)

arkadaşlar konudan biraz sapma olmuş ama yine de cevaplar için teşekkürler.. Daha önce amazondan alışveriş yaptım , bende bildiğimi açıklayayım. Eğer amazondan TL ile alışveriş yaparsanız amazon dolar-tl kuru olarak 3.05 gibi uçuk bir katsayı uyguluyor , mantıklı olan dolar ile almak ve kendi kredi kartınızla amazondan alışveriş yaparsanız eğer , işlem yaptığınız banka ' bir gün önceki dolar kuru' katsayısını , ürünün dolar cinsi ücretiyle çarparak hesabınızdan düşmekte. (iş bankası müşteri hizmetlerinden alınan bilgidir.)
Kredi kartımız TL hesabına bağlı olsa bile dolar ile alışveriş yapabiliyor muyuz ? Bence süper :) Bilgilendirme için teşekkürler.

Rica ederim . Dediğim gibi, banka otomatik olarak bir önceki iş günkü kura göre, tutarı TL 'ye çevirip hesabınızdan düşüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı