Elektronik GIGABYTE GeForce RTX 2060 5.999 TL

Şahsen NVIDIA kullanıcısıyım. Cezbeden en büyük yanı DLSS. Marka olarak AMD’yi seviyorum. Şimdi atıyorum birine 3 bin verip 80FPS alıp diğerine de 2 bin verip 70FPS alıyorsam bu F/P oluyor. Gerçek şu ki AMD her ne kadar NVIDIA’nın gerisinde oluyorsa da F/P kartları var. Her şey en yüksek performans değil işin içine fiyat da giriyor bu bir gerçek.
Hocam RX6600'ün gücüne 3050 ancak DLSS açık iken yetişebiliyor. AMD saf güç olarak önde olduğu için sıkıntı olmuyor, FSR teknolojisi git gide gelişiyor. DLSS'de gelişiyor fakat dediğim gibi saf güç olarak AMD önde olduğu için sıkıntı olmuyor.

Zaten DLSS için alıyorsan hata.
5000-6000 serisinde RSR desteği var ve FSR tabanlı yani aynı görüntüyü sunuyor iki teklonojide.
Yapay zeka olmadan neredeyse DLSS kadar iyi görüntü sunuyor ve neredeyse aynı FPS'yi verebiliyor.
Ayrıyeten istediğin tüm oyunlarda kullanabiliyorsun.
İkisi arasında görüntü kalitesi anlamında DLSS kesinlikle önde.

3090Tİ'ın gerçekten oyun için üretildiğini düşünen var mı? NVIDIA 3090 ve 3090Tİ'ı Quadro serisi için çıkaracakmışta zaten Quadro RTX 4000 var diye çıkarmamış gibi geliyor bana. VRAM miktarı ve kas gücü oyundan çok iş için lazım olur. Oyunculuk için illaha en yüksek seviye istiyorsan 3080 ve 3080Ti yeterli olur.

Hocam RX6600'ün gücüne 3050 ancak DLSS açık iken yetişebiliyor. AMD saf güç olarak önde olduğu için sıkıntı olmuyor, FSR teknolojisi gitgide gelişiyor. DLSS'de gelişiyor fakat dediğim gibi saf güç olarak AMD önde olduğu için sıkıntı olmuyor.

Şahsen NVIDIA yaptığı teklonojileri çok süslüyor yani kısaca "yok biz yapay zeka ile oyunculuğa yeni bir soluk getirdik" şeklinde tanıttılar DLSS'i, AMD bunu yapay zekasız aynı seviyeye taşıdı.

İkisi arasında görüntü kalitesi anlamında DLSS kesinlikle önde.

%5 falan önde FSR 2.0 ile DLSS karşılaşmalarına bakmadın sanırım.

Şahsen NVIDIA yaptığı teklonojileri çok süslüyor yani kısaca "yok biz yapay zeka ile oyunculuğa yeni bir soluk getirdik" şeklinde tanıttılar DLSS'i, AMD bunu yapay zekasız aynı seviyeye taşıdı.
RTX'i gördüğüm her oyunda kullanıyorum fakat fazla fark etmiyor gibi geliyor. Minecraft'ta fazla farketti sadece o da normal zaten.

Zaten DLSS için alıyorsan hata.
5000-6000 serisinde RSR desteği var ve FSR tabanlı yani aynı görüntüyü sunuyor iki teklonojide.
Yapay zeka olmadan neredeyse DLSS kadar iyi görüntü sunuyor ve neredeyse aynı FPS'yi verebiliyor.
Ayrıyeten istediğin tüm oyunlarda kullanabiliyorsun.
DLSS için alması hatada,
RSR ile DLSS aynı tür teknolojiler değil. RSR'ın Nvidiadaki karşılığı NIS teknolojisi. İki firmada aynı teknolojileri barındırıyor artık FPS açısından.
RSR'ın rakibi NIS,
DLSS'in rakibi FSR2.0.

Nvidianın bana göre sadece 3-4 avantajı falan kaldı, Reflex teknolojisi, Kullandığı coder ile verdiği daha kaliteli yayınlar ve çok daha az FPS kaybetmesi, Render performansı ve Mining performansı.

RTX'i gördüğüm her oyunda kullanıyorum fakat fazla fark etmiyor gibi geliyor. Minecraft'ta fazla fark etti sadece o da normal zaten.

Minecraft'ta grafik diye bir şey yok ki.
Şimdi RTX gerçekçi ışınlar, gölgeler ve yansımalar ekliyor fakat bunu günümüz oyunları zaten yapıyor.
RDR2'de mesela bazı sahnelerde ki bu sinematik değil RT varmış gibi ışınlar var.
Minecraft'ta grafik motorunda gölge vs. olmadığı için gerçekçi olması zaten gerekiyor.

DLSS için alması hatada,
RSR ile DLSS aynı tür teknolojiler değil. RSR'ın NVIDIA'daki karşılığı nıs teknolojisi. İki firmada aynı teknolojileri barındırıyor artık FPS açısından.
RSR'ın rakibi nıs,
DLSS'in rakibi FSR2.0.

NVIDIA'nın bana göre sadece 3-4 avantajı falan kaldı, reflex teknolojisi, kullandığı coder ile verdiği daha kaliteli yayınlar ve çok daha az FPS kaybetmesi, render performansı ve mining performansı.

RSR, FSR 2.0 tabanlı yani ikisi de aynı.
Ayrıca RSR, FSR DLSS kadar iyi görüntü veriyor, yani nıs ile rakip olmayı hak etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı