İnceleme Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD / -v SSD

Değerli hocalarım iyi sosyaller dilerim,

Bayağı uzun bir süre HDD kullanmıştım. Eh neticede HDD'lerinde bir ömrü var sonunda sağlığı %20'ye dayanınca değiştirme kararı aldım. Yeri geldi cihaz boot olmadı yeri geldi mavi ekran yedi bende dayanamayıp başlıktaki SSD'yi uygun bir fiyata aldım.

Kutu Görünümü

Öncelikle kutu görünüm birçok kullanıcının dikkatini çeken bir durum bir kutu içerisinde geliyor ve her iki taraftan da açılabiliyor kutu açtığımızda ise küçük bir plastik kabın içinde geliyor ( bu arada ilk defa elime SSD geçtiği için boyutu bayağı küçük geldi )

SSD Tasarımı

indir.jpg

SSD yukarıda da yazdığım gibi kibar ve küçük (HDD'lere nazaran).Malzeme olarak plastik kullanmışlar aşırı hafif bir SSD yapmışlar. Bana kalırsa Gigabyte yazısının altındaki yazı olmasa çok daha şık görünürdü.
Performansı
Bence performans önemli bir konu, ürün kutusunda 500 MB/s okuma ve 380 MB/s yazma özelliğinin olduğu belirtiliyor ancak değerler bazen aşağı veya yukarı olabiliyor aşağı CristalDiskMark testini bırakıyorum

Ekran Görüntüsü (1).png

SSD İçin Destek/Yazılım

Gigabyte'ın SSD Toolbox isimli bir programı var SSD hakkında bilgi edinmek ve optimize edebileceğimiz. Çok kolay ve herkesin anlayabileceği türden bir arayüze sahip

Ekran Görüntüsü (2).png

Sonuç

Ben önerir miyim? Kesinlikle öneririm bilgisayarınıza soluk getirecektir elimdeki laptop yaklaşık olarak 3 dakikada anca açılıp kendine geliyordu. SSD'den sonra 30 saniyeden kısa bir süre içerisinde açılıyor. Şu anki fiyatı 280-300 TL bandı arasında seyrediyor ben 250 TL'ye almıştım ve bu fiyata James Donkey almak yerine alınabilecek güzel bir SSD. Bu benim yazdığım ilk inceleme olduğu için biraz hata yapmış olabilirim elimden geldiğince size anlatmak istedim iyi sosyaller dilerim!

Son düzenleme:

Geri
Yukarı