Gigabyte GP750GM güç kaynağımı Corsair CV 550W ile değiştirmeli miyim?

Strider0628

Hectopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibi. Ana sistemimdeki PSU'dan memnum değilim tier listesinde son sırada yer alıyor. Şu anda sistemde ekran kartı yok. 2. sistemdeki daha 2 ay önce alığım Corsair CV 550W modelini idareten takıp kullanayım mı? Gigabyte PSU'yu 2. sisteme takarım büyük ihtimalle. O sisteme zarar gelse umurumda olmaz ama ana sistemime zarar gelsin istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle bir an önce ondan kaçış şart. GN'in testleri açıkça ortada, Gamepower'dan daha kötü bir PSU.
Zaten ufak bir voltaj sapmasındaki testleri gördüm ağzım açık kaldı. Newegg ne mantıkla hazır sistemlerine bunu koyar anlamıyorum.
Kesinlikle bir an önce ondan kaçış şart. GN'in testleri açıkça ortada, Gamepower'dan daha kötü bir PSU.
O zaman Gigabyte PSU'yu direk 2. sisteme fırlatıyorum. Corsair CV'yide şimdilik idareten kullanırım. Peki ileride değişim yapacak isem bu psu nasıldır. Sırf adı güzel diye merak ettim.

Zaten ufak bir voltaj sapmasındaki testleri gördüm ağzım açık kaldı. Newegg ne mantıkla hazır sistemlerine bunu koyar anlamıyorum.

O zaman Gigabyte PSU'yu direk 2. sisteme fırlatıyorum. Corsair CV'yide şimdilik idareten kullanırım. Peki ileride değişim yapacak isem bu psu nasıldır.

İyidir. RM750X'de düşünebilirsin.

Uzak dur kardeşim CV'den. CV var bende fanı sorunlu. 2 ay olmadı alalı fandan garip sesler geliyor. XPG core reactor aldım bu gün bende gelmesini bekleyeceğim. CV'den öncede VS650 vardı ondada aynısı olmuştu. Corsair'e elimi sürmem bir daha

Uzak dur kardeşim CV'den. CV var bende fanı sorunlu. 2 ay olmadı alalı fandan garip sesler geliyor. XPG Core Reactor aldım bugün bende gelmesini bekleyeceğim. CV'den önce de VS650 vardı onda da aynısı olmuştu. Corsair'e elimi sürmem bir daha

Yapabileceğim bir şey yok. Elimde hazır bu varken değerlendireceğim. Bu arada CV serisi kötü değil ki kendisi C tier bir PSU fan sesi ise sürtmedir. Bende sizinki gibi problem yok.

Strider iyidir ancak F/P sayılmayabilir. RMx serisi indirime giriyor, o girince ondan alabilirsin.
Evet Tier listesinden baktığımda RM'nin gerisinde, RM çok daha iyi gibi. İleride Gigabyte'ı uygun fiyata satıp üstüne ekleyip Corsair RMX alabilirim.

Geri
Yukarı