Çözüldü Gigabyte GTX 1070 G1 ve yeni Anakartlara uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aksiyonel

Decipat
Yer
Çekmeköy/İstanbul
Merhaba,

Gigabyte GTX 1070 8 GB G1 Gaming bir ekran kartım var. Karttan çok memnunum yeni nesil tüm oyunları sorunsuz oynayabiliyorum. Kasayı Ağustos 2016'da toparladığım için biraz eski kaldı. Birkaç değişiklik yapmak istiyorum. Ekran kartı, diğer parçalar ile uyum sorunu yaşar mı emin değilim.

Hazır sistemler (sepete tıklarsanız ekran kartı vs görebilirsiniz) 20 bin TL ve üstünde seyrediyor. Eğer uyum sorunu yaşamazsam yalnızca aşağıdakileri değiştireceğim.
Konu hakkında desteğinizi rica ederim.

Yeni Anakart: ASUS Prime Z690-P DDR4-CSM 5333MHz(OC) RGB M.2 1700p ATX
Yeni İşlemci: Intel Core i5 12400F 4.40 GHz 6 Çekirdek 18MB 1700p 10nm
Yeni RAM: G.Skill 16 GB(2x8) Trident Z RGB 3600MHz CL18 DDR4 RAM
@Recep Baltaş @Umut Nas @agile. @MF

Dosya Ekleri

• 2016 Ağustos Kasa.jpeg
    2016 Ağustos Kasa.jpeg
    125,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Çözüm
Uyum sorunu yaşamazsınız.
Hatta sepete RAM eklediyseniz çıkartın. Ekteki resimde gözüken RAM de uyumlu.
Bugün Sinerji'den aldığım parçalar aşağıdaki gibidir. 9200 küsür civarı tuttu.

MSI PRO B660-A DDR4 4800mhz(OC) M.2 1700p ATX
Intel Core i5 12400F 4.40 Ghz 6 Çekirdek 18MB 1700p
Cooler Master Hyper 212 Black Edition V2 120mm Hava Soğutucu
Corsair 16GB(2x8) Vengeance RGB PRO 3600 mhz CL18 DDR4

Yakınlarımda bir dükkanda Ekran kartı temizliği yaparız dedi ama başında durmamı istemedi. Bahçelievler'de Efor Bilgisayar var orası da sabahtan bırakılıp akşam teslim alınacak bir yer. Güven konusu olduğu için biraz çekiniyorum.

Ekran temizliği konusunda bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen.

Bugün Sinerji'den aldığım parçalar aşağıdaki gibidir. 9200 küsur civarı tuttu.

Yakınlarımda bir dükkanda Ekran kartı temizliği yaparız dedi ama başında durmamı istemedi. Bahçelievler'de Efor bilgisayar var orası da sabahtan bırakılıp akşam teslim alınacak bir yer. Güven konusu olduğu için biraz çekiniyorum.

Yeni sistem hayırlı olsun. Eski bileşenleri ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Ekran kartı konusuna gelecek olursak temizlik süresince adamın yanından ayrılmayın. Termal macun/pad yenileyip tozları alırlar sadece. Başka yapacakları bir şey gelmiyor aklıma :D

Bugün Sinerji'den aldığım parçalar aşağıdaki gibidir. 9200 küsur civarı tuttu.

Yakınlarımda bir dükkanda ekran kartı temizliği yaparız dedi ama başında durmamı istemedi. Bahçelievler'de efor bilgisayar var orası da sabahtan bırakılıp akşam teslim alınacak bir yer. Güven konusu olduğu için biraz çekiniyorum.

Ekran kartının temizliği çok kolaydır başında durun bellek modüllerini çalabilirler kartı bir takarsın 4 GB çıkar al sana başına bela.

Yeni sistem hayırlı olsun. Eski bileşenleri ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Ekran kartı konusuna gelecek olursak temizlik süresince adamın yanından ayrılmayın. Termal macun/pad yenileyip tozları alırlar sadece. Başka yapacakları bir şey gelmiyor aklıma :D
Çok teşekkür ederim. Eski bileşenleri uygun fiyattan satabilirim muhtemel. Ağustos 2016'ya göre zamanın en iyi bileşenleriydi 😀
Ekran kartı için Bahçelievler'de Ensa Bilgisayar var. Bir arkadaş orası ile ilgili sorun yaşamış. Biraz çekindim. Kartın tamire ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Yalnızca temizlik+termal macun yapılacak dediğin gibi.
Ekran kartının temizliği çok kolaydır başında durun bellek modüllerini çalabilirler kartı bir takarsın 4 GB çıkar al sana başına bela.
Çok haklısın. Acaba kendim mi yapsam diye düşünmedim değil. Fakat statik elektrik yüzünden çıplak elle de dokunmak istemiyorum hele de ekran kartları çok farklı fiyatlara geldiği şu günlerde.
Çok teşekkür ederim. Eski bileşenleri uygun fiyattan satabilirim muhtemel. Ağustos 2016'ya göre zamanın en iyi bileşenleriydi 😀
Ekran kartı için Bahçelievler'de Ensa Bilgisayar var. Bir arkadaş orası ile ilgili sorun yaşamış. Biraz çekindim. Kartın tamire ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Yalnızca temizlik+termal macun yapılacak dediğin gibi.

Çok haklısın. Acaba kendim mi yapsam diye düşünmedim değil. Fakat statik elektrik yüzünden çıplak elle de dokunmak istemiyorum hele de ekran kartları çok farklı fiyatlara geldiği şu günlerde.
Anakart'ı Pazartesi günü teslim alacağım. Stoklarında yoktu. O da geldiğinde resmi güncellerim hocam.
Tekrar merhaba,

Sinerji'den aldığım MSI PRO B660-A anakartı iade edip İtopya'dan aldım. 557tl fiyat farkı vardı. Son olarak 1 TB M2 lazım ama fiyatlar da işlemci fiyatlarına yakın. Bu konuda tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

Örnek1,
Örnek2,

Teşekkürler,
İyi forumlar dilerim.

Dosya Ekleri

• bileşenler.jpeg
    bileşenler.jpeg
    217,8 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı