Gigabyte GTX 1650 customized ayarlarda fanları çalışmıyor

Bende öyle bir sorun yok ama fanlar %30 ve altı devirlerde çalışmıyor. Yani dönmeye çalışıyor ama dönemiyor yapraklar titriyor ama devir alamıyor sende böyle bir sorun var mı?

Bende de Aorus'ta %35'in altına inmiyor.

Ben en ideal %60 buldum fan devrini. Üstüne çıkınca ses kasa dışına çıkıyor. Kasanın ses yalıtımına da bağlı tabii.

Hocam 60la 65 çok fark yaratır mı hocam bir de soğutma için yeterli olur mu?
58 dereceye alınca minimum olarak 60'a sabitleniyor. Bunun altındaki değerlerde bir hızlanıp bir yavaşlıyor sürekli stabil kalmıyor
Aorus programını kaldır MSI Afterburner yükle öncelikle. Sonra attığım ayarları fan kısmından aynen uygula. Afterburner genel ayarlar kısmından sistem başlangıcında çalışması yönünde tik var onu işaretleyip kaydet. Oyuna girerken kırmızı ile işaretlediğim yere bir kez tıkla. Kart direkt %65 hızda fan çalıştırmaya başlıyor boştayken bile. Oyunlarda ısıya göre dur kalk yapmasının önüne geçilmiş oluyor. Masaüstünde bu ayarı tekrar tıklayarak devre dışı yapabilirsin oyun dışında fanın çalışmasına gerek yok.

Hocam bunu yapınca bilgisayar açılırkenmi açılıyor fanlar bir de resimde dediğin yere basınca ben bir daha basıncaya kadar fanlar hiç devreye girmiyor değil mi?
@Hüseyin35% hocam senin ayarların nasıl?
@ÖzdemirBurak

Son düzenleme:
Ben %60 sabit tutuyorum sürekli oyun oynadığımdan dolayı. Film falan izlesem bile 2. ekranda izliyorum 1. ekranda oyun hep açık oluyor.

Ben %60 sabit tutuyorum sürekli oyun oynadığımdan dolayı. Film falan izlesem bile 2. ekranda izliyorum 1. ekranda oyun hep açık oluyor.

Afterburner mı kullanıyorsun Aorus Engine mi senin ayarların nasıl görselini atabilir misin hocam? Sen nasıl yapmamı tavsiye edersin, daha sessiz ve daha serin kullanım için.
@ÖzdemirBurak eyvallah çok teşekkürler hocam dediğin ayarları yaptım ama hala ilk açılışta o bir saniyelik ses hala çıkıyor bende sende de çıkıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan profilini ilk açtığımda çalışır duruma gelmek için bende de bir kez fan sesi geliyor sonra ayarladığım aralığa oturuyor. Bir daha da ses çıkmıyor ben tekrar fan kontrolünü kapatana kadar. Fan kontrolünü kapatmazsam pc açılınca da otomatik olarak devam ediyor. Ama en azından masaüstündeyken fanlar çalışmasın diye kapatıyorum. Biraz düzenledim minimum 60 olarak ayarladım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-17 115226.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-17 115226.png
    25,1 KB · Görüntüleme: 18
@ÖzdemirBurak bende 60 yapmıştım da ilk yaptıktan sonra şey oldu hocam Afterburner'den çıkınca fanlar kapanıyordu girince açılıyordu yeniden başlattım düzeldi gibi şu an ama hocam bu neden olur nasıl çözülür bir de ilk kapatıp açtığımda fanlar 2-3 kere kendini ayarlamaya çalıştı o ilk açılma sesi çıktı bu neden olur peki nasıl çözerim normal midir?

Olabilir ilk sefere mahsus yapabiliyor onu fanların açılış ya da kapanışı sırasında. Afterburnerı hiç kapatmayacaksın simge durumuna küçülteceksin o zaman sağdaki sistem tepsisi denen alana küçülüyor arkaplanda çalışmaya devam ediyor.

@ÖzdemirBurak hocam merhaba benim fanlar Afterburner'den kapalıyken 53 derecede dönmeye başlıyor ısıya göre dur kalk olayını yapıyor bunu sadece Afterburner'ı açtığımda çalışacak şekilde yapabilir miyim?
Hocam şu an 50 de de dönmeye çalıştı 48'e düştü bir daha oldu nasıl hallederim hocam yardımcı olur musun?

Bu şablonu uygula başka bişey yapmana gerek yok. Böylece kullanıcı fan profilini açtığın anda fan %60 olarak dönmeye başlıyor. Sıcaklık arttıkça fan hızı da yavaş yavaş artıyor.
Ekran görüntüsü 2022-03-22 232217.png

@ÖzdemirBurak hocam masaüstünde fanların çalışmasına gerek yok demiştin ya bende öyle yapıyorum ama 53'e gelince otomatik açılıyor kendi sadece kullanıcı ayarlı fan profiline bastığımda çalışmasının bir yolu yok mudur hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı