Gigabyte GTX 1650 fanlar devreye girerken ses çıkartıyor

yunus07emreeee

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Gigabyte GTX1650 GDDR6 ekran kartımın fanları devreye girerken fanlar ses yapıyor 3-5 saniyeliğine, ara gaz gibi mi desem, rüzgar sesi mi desem bir uğultu yapıyor. Bu durum beni huzursuz etti bayağı. Fanların RPM'i ise dengesiz, fanlar %100'de çalışmaya başlayıp normale dönüyor.

İlk açılışta zaten tüm fanlar yüksek hızda çalışıp normale dönüyor. Bunun için sıkıntı yapmanıza gerek yok. Sürtme yoksa endişelenmeyin.

Gigabyte GTX1650 GDDR6 ekran kartımın fanları devreye girerken fanlar ses yapıyor 3-5 saniyeliğine, ara gaz gibi mi desem, rüzgar sesi mi desem bir uğultu yapıyor. Bu durum beni huzursuz etti bayağı. Fanların RPM'i ise dengesiz, fanlar %100'de çalışmaya başlayıp normale dönüyor.

Bu benim ekran kartında da var ASUS TUF GTX 1650 normal bir sorun yok.

Bende aynı kartı kullanıyorum genel bir sorun. Belli bir sıcaklığa gelince anlık yükseliyor fan devri sonra düşüyor. Ben MSI afterburner ile %60'a sabitledim. %60'da ses çıkarmıyor ve serin çalışıyor.

PF240 sıvı soğutmamda da var en başta anakarttan gücü fazla aldığı için yüksek hızda başlayıp normallesir.

Nasıl oluyor sende tam hocam benim fanlar 50 dereceye gelmeden çalışmıyormuş herhalde 50'ye gelince birden rpkm Full oluyor sonra kendine geliyor sonra her devreye girerken bu uğultu oluyor.

Aynı sizin anlattığınız gibi oluyor sonra normale dönüyor ama benim bilgisayar açılırken oluyor veya yeniden başlatırken.

PF240 sıvı soğutmamda da var en başta anakarttan gücü fazla aldığı için yüksek hızda başlayıp normalle.
Bende aynı kartı kullanıyorum genel bir sorun. Belli bir sıcaklığa gelince anlık yükseliyor fan devri sonra düşüyor. Ben MSI Afterburner ile %60'a sabitledim. %60'da ses çıkarmıyor ve serin çalışıyor.

Nasıl yaptın hocam yardımcı olabilir misin?
Aynı sizin anlattığınız gibi oluyor sonra normale dönüyor ama benim bilgisayar açılırken oluyor veya yeniden başlatırken.

Hmm bende fanlar 50 derecede devreye giriyormuş o zaman oluyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı