İnceleme Gigabyte GTX 1660 Ti incelemesi

4 gün öncesine kadar kullandığım ekran kartım (GTX 1650 D6) yeterli gelmemeye başlamıştı, bende ekran kartımı değiştirmek istiyordum. Bütçesi kısıtlı olan biriydim ve sıfır ekran kartı alacak gücüm olmadığı için 2. el ekran kartlarına bakmaya başladım. Gözümü @wennzy ’nin ilanına kestirmiştim. Olaylar da bu şekilde gelişti.

En başta 1660 Ti ve 1660S arasında kalmıştım ama 1660 Ti 5-10 FPS de olsa yine de öndeydi. 10 FPS bile hayat kurtarıcı bi' rakam olduğu için seçimim 1660 Ti'dan yana oldu.
Kartı 2700 TL'ye aldım, 1.5 yıllık garantisi devam etmekte.

Kargo 18 saat gibi kısacık bir sürede gelmişti, gerçekten şaşırtıcıydı.

IMG_9056.jpeg

IMG_9049.jpeg

FurMark sonuçları ise tatmin edici;

IMG_9072.png

6 ay Mining'de iyi bir soğutmayla kullanıldığı için sıcaklık değerlerinin bu kadar iyi olması sevindirici.

Oyun performansından bahsetmeye gerek yok, 2023'de halen yeterli bir kart kendisi.

Yardımları ve güvenilir olduğu için @wennzy ye teşekkür ederim.

Başka bir inceleme de görüşmek üzere 👋🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık. Kartın bakımları güzel yapıldığı sürece mining kartı ezmiyor ama ömrü konusunda kısalma oluyor ki özellikle bellek modüllerinde. Kartın arka plakasını açıp çip kısmında ve PCB'de kararma/sararma yoksa daha gidecek çok senesi var denebilir. Hayırlı olsun diyorum, güle güle kullanın.

Eline sağlık. Kartın bakımları güzel yapıldığı sürece mining kartı ezmiyor ama ömrü konusunda kısalma oluyor ki özellikle bellek modüllerindekran kartın arka plakasını açıp çip kısmında ve PCB'de kararma/sararma yoksa daha gidecek çok senesi var denebilir. Hayırlı olsun diyorum, güle güle kullanın.

1 ay sonra termal macun yenilemeyi düşünüyorum, bu bahane ile kartı ve bilgisayarı da temizlemiş olurum. Teşekkür ederim :)

Dürüst ve güzel satıcıya denk gelmişsiniz. Herkes kartını bu kadar temiz kullanmıyor, satarken dürüst olmuyor. FurMark test sonucu gayet güzel. Hala gideri olan bir kart. Macununu da biraz kullandıktan sonra tazelerseniz mis gibi olur. Hayırlı olsun, bol oyunlu kullanımlar dilerim.

Dürüst ve güzel satıcıya denk gelmişsiniz. Herkes kartını bu kadar temiz kullanmıyor, satarken dürüst olmuyor. FurMark test sonucu gayet güzel. Hala gideri olan bir kart. Macununu da biraz kullandıktan sonra tazelerseniz mis gibi olur. Hayırlı olsun, bol oyunlu kullanımlar dilerim.

Yaşlarımızın yakın olduğunu ve aynı forumu kullandığımızı öğrendiğimizde biraz daha şaşırmıştık :D Kartı elime tertemiz şekilde ulaştırdı kendisi. Teşekkür ederim hocam :)

1 ay sonra termal macun yenilemeyi düşünüyorum, bu bahane ile kartı ve bilgisayarı da temizlemiş olurum. Teşekkür ederim :)
Merhaba, termal macunu servise göndererek yenilettir istersen. İçini açınca garanti patlar biliyorsun zaten. Ama 1.5 yıllık garantiyi çöpe atmak istemezdim ben açıkçası.

Merhaba, termal macunu servise göndererek yenilettir istersen. İçini açınca garanti patlar biliyorsun zaten. Ama 1.5 yıllık garantiyi çöpe atmak istemezdim ben açıkçası.

Evet çöpe atmak istemem garantiyi, servise göndereceğim hocam :D

Geri
Yukarı