Gigabyte Gtx 770 Ekran kartı ısısı

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar arkadaşlar. Benim bir maruzatım olacaktı. Aslında böyle şeyleri pek kafama takmam ama bu biraz kafamı karıştırdı. Benim Gigabyte Gtx 770 W.F ekrankartım var. Bu kart full yükte 80 dereceye çıkıyor. İki arkadaşımda benimle aynı kartı kullanıyor. Birisi W.F, diğeri Asus dcu2 soğutma sistemine sahip. Asus kullanan arkadaşım benchmark testi yaparken 81 dereceyi gördüğünü söyledi. . Acaba bizim ekrankartlarımızda bir problem mi var? Birde bu fan neden %61'de dönüyor? Isındığını algılayamıyormu? Yardımcı olursanız sevinirim.

NV2jQg.png

Son düzenleyen: Moderatör:
80 derece gayet normal bir değer, sorun yok.
Cuma namazında senin için dua edeceğim hocam. O.C guru yazılımını indirdim. Belirli sıcaklıklara göre belirli rpm ayarladım. Bu şekilde 72 dereceye çektim ama bu seferde çok ses çıkıyor. Bir kaç renderci arkadaşımı aradım. "Normal o sıcaklık. Paranoyak olmuşsun sen. Fanın dönüş hızını anakarta bırak." Dediler bana. Ama bu kartı kullanan bir kaç arkadaşında düşüncelerini almak istiyorum.

Cuma namazında senin için dua edeceğim hocam. O.C guru yazılımını indirdim. Belirli sıcaklıklara göre belirli rpm ayarladım. Bu şekilde 72 dereceye çektim ama bu seferde çok ses çıkıyor. Bir kaç renderci arkadaşımı aradım. "Normal o sıcaklık. Paranoyak olmuşsun sen. Fanın dönüş hızını anakarta bırak." Dediler bana. Ama bu kartı kullanan bir kaç arkadaşında düşüncelerini almak istiyorum.
Yardımcı olabildiğime sevindim:) Fanla oynamanı tavsiye etmem, default ayar kalsın. Çok kurcalama, doğru demişler. Sıcaklıkta sorun yoksa ki yok, fanı kurcalaman anlamsız.

Biraz araştırma yaptım. Bu ekrankartı ile ilgili ısınma sorunu yaşadığını zannedenlerle dolu forum siteleri. 86 derecede oyun oynayanlar varmış. Ayrıca ekrankartı 85 dereceye geldiği zaman gpu'nun fan hızı %100'e çıkıyormuş ve 82 derecede sabitliyormuş ısısını. İçim çok rahatladı. Saolun beyler. Konuyu kilitleyebilirlerse iyi olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı