GIGABYTE GTX 780 Sıcaklık Problemi

getoutonmyship

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,

Sistemim:
  • MSI Z77A GD-65 Anakart -
  • iNTEL i7 3770K İşlemci -
  • GIGABYTE GTX 780 OC Ekran Kartı -
  • G.SKILL RIPJAWS X 8 GB RAM -
  • CORSAIR FORCE GS 128 GB SSD -
  • CORSAIR H100i Sıvı Soğutma -
  • CORSAIR 500R Kasa -
  • THERMALTAKE 775 Watt PSU -
  • SEGATE 320 GB HDD -
  • LOGITECH Z506 5+1 -
  • LOGITECH MK520

Battlefield 4 ve Cod Ghost oynadığım zaman işlemci ve ekran kartının ısısı aşırı yükseliyor. Ekrantı 70 derecelere, işlemci ısısı 55/60 dereceye ulaşıyor. Isıyı düşürmek için alternatif çözümler arıyorum. Nasıl bir çözüm sunabilirsiniz.

Teşekkürler ...

O denli güçlü bir ekran kartının 70 derecelere gelmesi gayet normal. Oda sıcaklıgı ve ortam koşullarına göre değişebilir ama bana göre normal ekran kartının ısısı. İşlemci için birşey diyemiyeceğim. Çözüm olarak 1 2 tane daha fan alıp bağlayabilirsiniz.

O denli güçlü bir ekran kartının 70 derecelere gelmesi gayet normal. Oda sıcaklıgı ve ortam koşullarına göre değişebilir ama bana göre normal ekran kartının ısısı. İşlemci için birşey diyemiyeceğim. Çözüm olarak 1 2 tane daha fan alıp bağlayabilirsiniz.

Oyun oynarken kasa patlayacak diye korkuyorum :) Bütün fanları son hıza getiriyorum sanırsınız ki evde F16 pisti var. Kasa içerisine ekstra fan takarsam ısıyı düşürebilirmiyim? Tavsiye edebileceğiniz fan var mıdır?

Teşekkürler ..

75 derece'ye kadar normal. Kaç fan var? Ekram kartının DCUII özelliği olsaydı ekran kartın o kadar ısınmazdı yani demek istediğim o ısı doğal o kart için.

Ekran kartını aldığım zaman DCUII çıkmamıştı o yüzden alamadım. Kasada; 2 adet önde, 2 adet H100İ'de, yan kapakta 1 tane büyük, 1 tane de egzoz fan var.
Ne kadar oldu pc'yi alalı alınca macun sürüldü mü? Sürüldüyse ekran kartı yakınlarına fan alman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içine alacağın fanlar işlemci ve ekran kartına fazla etki etmez. Eski macunları temizle kaliteli bir macun al güzel bir şekilde sür. Faydası olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı oyunlarda Asus gtx780 direct cu ii ile 70 dereceyi gördüm. Oyuna girmeden ekran kartının fanlarını %100 açıyorum ve 39 dereceyi geçmiyor.
İşlemci sıcaklığı 48 dereceyi geçmedi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı