GTX 780 ASUS mu ? GiGABYTE mi ?

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 61
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İstediğiniz ürünü yazıp incelemesini bulabilirsiniz:

TechPowerUp Review Database

Hocam şu videoda 1:50'den itibaren izlersen bu kartta blower yokmuş. Yani dışarı sıcak havayı gine karta veriyormuş. Asus'ta nasıl ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu linkteki videodada Asus'un GPU üzerindeki fan havayı çekiyor diğeri ise ısıyı atıyor diyor.

http://www.techno-labs.com/inceleme-asus-geforce-gtx-780-directcu-ii-oc/

- - - Güncellendi - - -

İşinize ve cebinize karışmak gibi olmasın ama GTX 780 ,GTX 770 ten yüzde 30-35 hızlı bi kart.

Ama fiatlama olayında GTX 780 ,GTX 770 ten yüzde 80 civarı pahalı.

Şu kartı düşünmezmiydiniz.

GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x OC, 2GB, PCIExp Ekra, Fiyat: 1.090 TL
Veya şunu,

VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX770 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart - Ekran Kart

Hocam öyle bi söyledinki valla yarın alasım geldi :)

Valla aldıktan sonra 4GB modelini alırım ama nasıl olur bilmem biri 384bit biri 256bit o canımı sıkıyor.
Recep abi bi açıklık getiremedi gitti. Dediğin doğru oldukça pahalı bir kart.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9211

Son düzenleyen: Moderatör:
İşinize ve cebinize karışmak gibi olmasın ama GTX 780 ,GTX 770 ten yüzde 30-35 hızlı bi kart.

Ama fiatlama olayında GTX 780 ,GTX 770 ten yüzde 80 civarı pahalı.

Şu kartı düşünmezmiydiniz.

GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x OC, 2GB, PCIExp Ekra, Fiyat: 1.090 TL
Veya şunu,

VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX770 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart - Ekran Kart

Hocam sen buralara uğrar mıydın ? :D
Hoşgeldin.
Tanımamışsındır, DH'de wirexia98. Unutmuşsundur, o kadar çok kişiyle ilgileniyorsun ki :D
Tekrar hoşgeldin.
@Ahmet Bak metin abimiz işinin ehlidir. Benim bilgisayarı toplamama yardım etmişti. Dediğim gibi onun fikirlerini göz önünde bulundur.

Hocam şu videoda 1:50'den itibaren izlersen bu kartta blower yokmuş. Yani dışarı sıcak havayı gine karta veriyormuş. Asus'ta nasıl ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu linkteki videodada Asus'un GPU üzerindeki fan havayı çekiyor diğeri ise ısıyı atıyor diyor.

İnceleme: ASUS GeForce GTX 780 DirectCU II OC | Techno-Labs

- - - Güncellendi - - -

Hocam öyle bi söyledinki valla yarın alasım geldi :)

Valla aldıktan sonra 4GB modelini alırım ama nasıl olur bilmem biri 384bit biri 256bit o canımı sıkıyor.
Recep abi bi açıklık getiremedi gitti. Dediğin doğru oldukça pahalı bir kart.

GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x OC, 4GB, PCIExp Ekra, Fiyat: 1.295 TL

Bak kayboldun sen bence. Sen ne takılıyorsun bit'ine, frekansına. Sen oyun için alıyorsun aleti. Oyun performanslarına bak al geç. Takılma o kadar nihai sonuca odaklan. E tabiiki 770, 780'den daha düşük performans verecek ama sanırım f/p'de geçer 780'i.

Hocam sen buralara uğrar mıydın ? :D
Hoşgeldin. tanımamışdır,DH'de wirexia98. Unutmuşsundur,o kadar çok kişiyle ilgileniyorsun ki :D
Tekrar hoşgeldin.
@Ahmet Bak metin abimiz işinin ehlidir. Benim bilgisayarı toplamama yardım etmişti. Dediğim gibi onun fikirlerini göz önünde bulundur.

Valla kafama yattı aslında. Çok parada vermek istemiyorum. Teknoloji sürekli değişiyor. 2GB'lik modelde %30-35 fark varsa 4gb modellerde 20-25tir. Artan paraylada işlemci soğutucu alabilirim. Oh be sonunda bir karara vardım. Gigabyte gtx770 4gb oc alicam. Asusta düşündüm fakat onda Asusun eski soğutma sistemi var. Zotac zaten beğenmiyorum. MSİ'yi testlerde Gigabyte geçiyor. 2-3Tanede fan takarim buz gibi olur içi. Valla allah razi olsun metin abi :D

Valla kafama yattı aslında. Çok parada vermek istemiyorum. Teknoloji sürekli değişiyor. 2GB'lik modelde %30-35 fark varsa 4gb modellerde 20-25tir. Artan paraylada işlemci soğutucu alabilirim. Oh be sonunda bir karara vardım. Gigabyte gtx770 4gb oc alicam. Asusta düşündüm fakat onda Asusun eski soğutma sistemi var. Zotac zaten beğenmiyorum. MSİ'yi testlerde Gigabyte geçiyor. 2-3Tanede fan takarim buz gibi olur içi. Valla allah razi olsun metin abi :D

Doğru karar. Hızla değişen teknolojide ekran kartına 2000 TL gibi bir fiyat verilmememli.

İstediğiniz ürünü yazıp incelemesini bulabilirsiniz:

TechPowerUp Review Database

Hocam bu GB konusunda ne diyorsun 4GB bana yararmıki ?4GB ekran kartına gerek varmı ? Bunu asıl sormamdaki maksat piyasadaki en ucuz GTX770'i Gold Bilgisayarda buldum.

Gigabyte GV-N770OC-2GD Ekran Kartı - Gold.com.tr

Ben Antalyada yaşıyorum. Kartta bir problem çıktığı zaman tekrar novabilgisayar'a göndermek zorundayım. Kargo zamanıda var git gel diyene kadar benim şase atar.

Şimdi bizim burda Gold bilgisayar var. Zaten diğer parçaları vatan bilgisayardan alıcam. Ne diyorsun hocam bu konuda 4GB bir esprisi varmı;?

Tek monitör ve 1920 x 1080 çözünürlük varsa 4 GB bence gereksiz. Ne zamanki bunun üstüne çıkarsın, o zaman GB gerekli olur.

Recep abide onay verdi. GTX 770 GIGABYTE Windforece 2 GB alıyorum. Yaklaşık 800 TL kardayım. Kalan parayla da işlemci soğutucusu alırım.

Mouse,klavye de yoksa önerebilirim.
Kendim kullanıyorum. ThermalTake Black Element Gaming Mouse 6500
DPI. Klavye olarak kullanmıyorum ama Logitec G105 alabilirsin. Mekanik klavye ve F/P bir ürün.

Aslında 1500 TL ve üzeri ekran kartına para ödüyorsan 4 GB almak o kadar da gereksiz değil, 2K monitörler için hazır olur bence.

Ama o kadar da fark olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı