Gigabyte H110M Realtek Audio kurulmuyor

Minato Kamikaze

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Ben önceden uğraşıp yüklediğim "Realtek High Definition Audio" yazılımını yanlışlıkla bir şekilde sildim. Fakat şimdi bu yazılımı ne kadar yükleyip kurmayı denesem açılmıyor bir şekilde. İnternetten baktım anakart modelime uygun olan 3 tane sürümü mevcuttu üçünü de denedim ama çalışmıyor hiçbir türlü açılmıyor.

1620543227802.png

1620543533472.png

Anakart modelim: Gigabyte H110M (DDR3 versiyonu). Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının sitesinde yok mu? Şuan bulunan bütün Realtek High Definition Audio driverlarını silip anakartın sitesi üzerinden indirdiğini kurmaya çalış.

Merhabalar. Ben önceden uğraşıp yüklediğim "Realtek High Definition Audio" yazılımını yanlışlıkla bir şekilde sildim. Fakat şimdi bu yazılımı ne kadar yükleyip kurmayı denesem açılmıyor bir şekilde. İnternetten baktım anakart modelime uygun olan 3 tane sürümü mevcuttu üçünü de denedim ama çalışmıyor hiçbir türlü açılmıyor.

Eki Görüntüle 1014744

Eki Görüntüle 1014746

Anakart modelim: Gigabyte H110M (DDR3 versiyonu). Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

H110M M demişsiniz h mı DS2 mi S2H mı detaylandırın lütfen.

Pardon sanırım ds2 olmalı. En eski sürümü mü indirmem gerekir, yoksa en yeni olanı mı?
H110M M demişsiniz h mı DS2 mi S2H mı detaylandırın lüt fen.
Sadece "S2" ddr3`müş
Sürümü aynı. Realtek`i kaldırdıktan sonra reset attım. Kurduktan sonra da reset attım...
Hoparlör çalışmıyor. Hoparlörün ayarını yapmam lazım fakat giremiyorum.

Dosya Ekleri

• 1620546443838.png
    1620546443838.png
    56,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Pardon sanırım DS2 olmalı. En eski sürümü mü indirmem gerekir, yoksa en yeni olanı mı?

Sadece "S2" DDR3'müş.

Sürümü aynı. Realtek'i kaldırdıktan sonra reset attım. Kurduktan sonra da reset attım...
Hoparlör çalışmıyor. Hoparlörün ayarını yapmam lazım fakat giremiyorum.

BIOS sıfırlamayı deneyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ondan sonra sürücünüzü tekrar kurun.

BIOS sıfırlamayı deneyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ondan sonra sürücünüzü tekrar kurun.

1620552827041.png

Maalesef bu da olmadı. Başlangıçta gözüküyor ama ne başlangıçta açılıyor ne de ben açabiliyorum.
Jak girişi ayarlarını yapabileceğim başka driver yok mudur acaba, yapabilecek bir şeyim kalmadı daha.

Dosya Ekleri

• 1620549168753.png
    1620549168753.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 22
Bu sürücüyü dener misiniz?

Anakartın sitesinde bulunan sürücü zaten eski, 2019 tarihli bir sürücü. Benim paylaştığım mart 2021 sürücüsü.

Hocam bunu nasıl kullanacağız peki? Bir setup.exe'si falan var mıdır bunun yoksa kurulu mu? Kurulu ise masaüstünde dursa bile olur mu yoksa "program files x86"'ya ya da benzeri gibi bir yere koymam mı lazım?

1620617322564.png

Hocam ben kurarken böyle oldu. Bunlardan rastgele seçtim bir tanesini ileri dedim kurdum. Sanırım hala çalışmıyor. Acaba ben yanlış mı kurdum? Yoksa 1 tanesini seçsem bile hepsini mi alıyor içine?

Geri
Yukarı