Gigabyte M27Q 2K 27inc vs ViewSonic VX3258-2kpc-mhd

Merhaba bu testleri nasıl yapabiliyoruz hocam?

Bunlar monitör alındığında yapılması gerekenler. Diğer testler kullanıma bağlı oluyor.

Bunlar monitör alındığında yapılması gerekenler. Diğer testler kullanıma bağlı oluyor.

Kullanildiginda ortaya cikacaklar hakkinda tabii bir şey yapamayiz diye dusunuyorum alirken de. Yine de sorayim, onlari nasıl anlayabiliyoruz? Zaman icinde yani nerelerde sorun olup olmadigini nasıl anlariz kisaca?

Hocam bir soru daha. 32" 2k gaming icin 27"den daha mi iyidir ve neden? 31.5 icin olan ppi yeterli gelebilir mi acaba?

Son düzenleme:
Kullanildiginda ortaya cikacaklar hakkinda tabii bir şey yapamayiz diye dusunuyorum alirken de. Yine de sorayim, onlari nasıl anlayabiliyoruz? Zaman icinde yani nerelerde sorun olup olmadigini nasıl anlariz kisaca?

Hocam bir soru daha. 32" 2K Gaming icin 27"den daha mi iyidir ve neden? 31.5 icin olan PPI yeterli gelebilir mi acaba?

Ölü piksel zaten kendini belli ediyor. Rengi değişmeyen bir piksek oluyor ekranda.
IPS Glow ise siyah ekranda belli oluyor. Kenarlardan çıkan beyaz ışık.
UFO ise görüntünün arkasında oluşan hayalet görüntü. Bunları göz ile rahatlıkla görebiliyorsun.
Diğer sorun ise, 2K için ideal 27 inç. Fakat 31-32 (aynıdır) inç için de kötü sayılmaz. PPI değeri biraz düşüyor fakat kaliteli markalarda bunu anlayamıyorsun. Çünkü renk bit değeri yüksek oluyor.

Ölü piksel zaten kendini belli ediyor. Rengi değişmeyen bir piksek oluyor ekranda.
IPS Glow ise siyah ekranda belli oluyor. Kenarlardan çıkan beyaz ışık.
UFO ise görüntünün arkasında oluşan hayalet görüntü. Bunları göz ile rahatlıkla görebiliyorsun.
Diğer sorun ise, 2K için ideal 27 inç. Fakat 31-32 (aynıdır) inç için de kötü sayılmaz. PPI değeri biraz düşüyor fakat kaliteli markalarda bunu anlayamıyorsun. Çünkü renk bit değeri yüksek oluyor.

Cok teşekkür ederim cevaplar icin Gigabyte 31.5 alacagim gibi duruyor 2K icin.

@Saint Lucia hocam merhaba,

ben de Dell S2721DGFA aldım. Bu testleri yapmak istedim ancak ufo testini anlamadım. Monitörün bu testi geçip geçmediğini nereden anlayabilirim?

Teşekkürler.

@Saint Lucia hocam merhaba,

Ben de Dell S2721DGFA aldım. Bu testleri yapmak istedim ancak ufo testini anlamadım. Monitörün bu testi geçip geçmediğini nereden anlayabilirim?

Teşekkürler.

Testten geçme diye bir şey yok. Çünkü süreli bir test değil. UFO testinde görüntünün arkasında iz oluşup oluşmadığına bakılır. Dilersen bir video çek. Ufonun akışını takip et ve paylaş.

Testten geçme diye bir şey yok. Çünkü süreli bir test değil. UFO testinde görüntünün arkasında iz oluşup oluşmadığına bakılır. Dilersen bir video çek. Ufonun akışını takip et ve paylaş.
Teşekkürler hocam ama hala anlayamadım olması gereken nasıl olmalı diye.

Bir sorum daha var Bleed test yaptım ama sanırım IPS glow var. (Ekranın 4 köşesinde) Bleed ile IPS glow farklı şeyler değil mi?

Ghosting olarak aşağıdaki linki deniyorum doğru mu acaba?

@Saint Lucia

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı