Çözüldü Gigabyte M27Q Firmware'i güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Toxpox

Kilopat
Makaleler
1
Monitörümün Firmware versiyonunu güncellemek için kendi sitesinden "OSD Sidekick" uygulamasını ve "F02" Firmware dosyasını indirdim.
OSD Sidekick programına girip "About" kısmından Firmware dosyasını seçip "Update" butonuna tıkladım fakat herhangi bir tepki alamadım.
Eski OSD Sidekick yazılımını indirip denedim fakat değişen bir şey olmadı.

USB bağlantısı takılı ve Display Port üzerinden kullanıyorum.
Monitörümün Firmware sürümü "F01" olarak görünüyor.

Neden Firmware güncellemesi yapamıyorum?
Yanlış yaptığım yer var mı, var ise nerede hata yapıyorum?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durumu çözdüm.
Yabancı kaynakların hiçbirinde böyle bir sorun göremeyince aklıma bölge ve dil geldi.
Bölge ve dili Türkçe-Türkiye yerine İngilizce-Amerika yaparak sorunu çözdüm.

Firmware güncellemesi başarıyla tamamlandı fakat tamamlandığında monitörüm 640x480 çözünürlüğünde çalışınca şüphelendim ve korktuğum gibi oldu.
HDMI 2 portu ile takılıydı ve artık HDMI 2 portum bozuldu.

Gigabyte tüm kalitesini vermiş yazılıma ve monitöre.
Tebrikler.

1624562943375.png

1624562997961.png
@Sasageyo
Hocam monitörü tekrar açtım ve düzeldi çalışıyor ancak hala f01 sürümünde. İyice bozmak istemiyorum yeni aldım 2 hafta falan kullanıp servisle irtibata geçeceğim.
Hocam bende almayı düşünüyordum ama 15 gün iade süresini geçirmeyin bence sorun varsa tekrar deneyin. Daha sonra bir sorun olduğunda bence daha çok uğraşırsınız
Hocam monitörü tekrar açtım ve düzeldi çalışıyor ancak hala f01 sürümünde. İyice bozmak istemiyorum yeni aldım 2 hafta falan kullanıp servisle irtibata geçeceğim.
Hocam bende almayı düşünüyordum ama 15 gün iade süresini geçirmeyin bence sorun varsa tekrar deneyin. Daha sonra bir sorun olduğunda bence daha çok uğraşırsınız
@Toxpox @Sasageyo bu firmware güncelleme sorununu hallettiniz mi düzelttiler mi?

Son düzenleme:
HDMI bozuldu demiştiniz öyle bir sorun oldu mu? Başka beğenmediğiniz özellik vs var mı ? Bende almayı düşünüyorum o yüzden soruyorum
IPS Glow var ciddi şekilde.
Bunun dışında başka bir sorunum yok.

Reddit'ten okuduğuma göre çok fazla ölü piksel çıkıyormuş ama o konu da şans işte.

IPS glow var ciddi şekilde.
Bunun dışında başka bir sorunum yok.

Reddit'ten okuduğuma göre çok fazla ölü piksel çıkıyormuş ama o konu da şans işte.

Mesajları geç gördüm kusura bakmayın. Servisi aradım güncelleme yapamıyorum diye bana dili İngilizce yapıp güncelleyin dediler. Dili İngilizce yapamıyordum ancak bölgeyi birleşik krallık ve klavye dilini İngilizce yapınca güncellemeye bastığımda gayet sorunsuz güncelleyebildim.

Konuyu hortlatmak istemezdim ama f01 versiyonuna hala sahipsen dosyayı paylaşabilir misin?
Maalesef, ürünü servise göndermiştim ve para iadesi olarak sonuçlandı.

Archive.org üzerinden de baktım ancak zaten çıkış sürümü olduğu için bulman zor olacaktır. Gigabyte'a mail atarak veya yetkili servislerle iletişime geçerek isteyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı