Gigabyte M28U ayarları nasıl olmalı?

tarkani

Femtopat
Daha fazla  
Bu monitörü aldım, bazı sorularım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

rtx4090 ile kullanıldığında HDMI / Display Port girişlerinden hangisini kullanmalıyım?

Bir de HDR'ının yeterli olmadığını söylüyorlar. HDR ile kullanan var mı?

Son olarak; bir tane usb-c kablo girişi var. Bu ne için kullanılıyor?

Bu monitörü aldım, bazı sorularım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

rtx4090 ile kullanıldığında HDMI / Display Port girişlerinden hangisini kullanmalıyım?

Bir de HDR'ının yeterli olmadığını söylüyorlar. HDR ile kullanan var mı?

Son olarak; bir tane usb-c kablo girişi var. Bu ne için kullanılıyor?

1. DisplayPort ile kullanman daha iyi olur.

2. Monitörün siyah tekdüzeliği ve kontrastı düşük olduğu için maalesef HDR'ı biraz düşük kalıyor.

3. USB-C'nin monitördeki avantajları şu sitede anlatılmış, bakabilirsiniz.

Eğer 32 inç düşünürseniz bu monitörü öneririm, genel olarak(HDR performansı da dahil) M28U'dan daha başarılı bir monitör:

Dell'in o modeline bakmıştım. Diğer başlıklarda m28u tavsiye edildiği için onu aldım. Zaten 32inch biraz büyük kaçıyor

Diğer bilgiler için teşekkürler.

Dell'in o modeline bakmıştım. Diğer başlıklarda m28u tavsiye edildiği için onu aldım. Zaten 32inch biraz büyük kaçıyor

Diğer bilgiler için teşekkürler.
Hocam gigabyte m28u almayı düşünüyorumda memnun musunuz problemi felan var mı?

Hocam Gigabyte M28U almayı düşünüyorumda memnun musunuz problemi falan var mı?

2023 ortalarında ladım Gigabyte M28U M28U oyun esnasında ekran birden gidip geliyor rastgele zamanlarda yapıyor bunu neden olduğunu bir türlü bulamadım bazen 3 4 saniye gelmiyor ekran HDMI kendi kutusundan çıkan kabloyu kullanıyorum sonra DP denedin aynı PS5 orijinal HDMI kablosunu denedim aynı ben kablodan şüpheleniyorum adamakıllı kablo araştırdım yok Türkiye'de yurt dışında var ama masrafı uğraşması bir dünya sorun iade süreci derken hala duruyor aldığıma bir tık pişman oldum diyebilirim bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa belirtirse güzel olur yabancı forumlarda bunu yaşan sayısız kişi var Gigabyte M28U için.

2023 ortalarında ladım Gigabyte M28U M28U oyun esnasında ekran birden gidip geliyor rastgele zamanlarda yapıyor bunu neden olduğunu bir türlü bulamadım bazen 3 4 saniye gelmiyor ekran HDMI kendi kutusundan çıkan kabloyu kullanıyorum sonra DP denedin aynı PS5 orijinal HDMI kablosunu denedim aynı ben kablodan şüpheleniyorum adamakıllı kablo araştırdım yok Türkiye'de yurt dışında var ama masrafı uğraşması bir dünya sorun iade süreci derken hala duruyor aldığıma bir tık pişman oldum diyebilirim bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa belirtirse güzel olur yabancı forumlarda bunu yaşan sayısız kişi var Gigabyte M28U için.
Merhaba bende M28U kullanıyorum. Benimde görüntü bazen siyah ekran oluyor ve oyunu kapatıyor. Aynı sorun mu? Bende Ekran kartım mı problem var diye düşünüyordum. DP kablosuyla bağlı kutudan çıkan 8K destekli kabloda yazıyor.

Evet, sorun tam olarak bu. Kendi orijinal kablosuyla ve PlayStation 5 kablosuyla denedim. Orijinal olmasına rağmen. Sorun çözülmüyor? Ekran 3 5 saniyeliğine gidiyor. Sanki kablo yerinden çekilmiş gibi. Ama ışığı yanıyor. Bununla birlikte seste kesiliyor. Ve bunu rastgele zamanlarda yapıyor. Yani ne zaman yapacağını tahmin edemiyorsunuz? Bazen. 1 2 ay hiç yapmıyor. Sonra 1 2 gün yapıyor. Yani rastlantısal olarak yapıyor.

Şöyle bir soru sorayım. Güç kablosu. Avrupa tipini mi kullanıyorsun? Normal Türkiye tipini mi? Artık güç kablosundan şüphelenmeye başladım. Kendi Avrupa tipi kabloyu kullanacağım bakalım sonuç değişecek mi? Bir aparat almam lazım.

Evet, sorun tam olarak bu. Kendi orijinal kablosuyla ve PlayStation 5 kablosuyla denedim. Orijinal olmasına rağmen. Sorun çözülmüyor? Ekran 3 5 saniyeliğine gidiyor. Sanki kablo yerinden çekilmiş gibi. Ama ışığı yanıyor. Bununla birlikte seste kesiliyor. Ve bunu rastgele zamanlarda yapıyor. Yani ne zaman yapacağını tahmin edemiyorsunuz? Bazen. 1 2 ay hiç yapmıyor. Sonra 1 2 gün yapıyor. Yani rastlantısal olarak yapıyor.

Şöyle bir soru sorayım. Güç kablosu. Avrupa tipini mi kullanıyorsun? Normal Türkiye tipini mi? Artık güç kablosundan şüphelenmeye başladım. Kendi Avrupa tipi kabloyu kullanacağım bakalım sonuç değişecek mi? Bir aparat almam lazım.
Evet aynı sorun bendeki de normal türkiye güç kablosunu kullanıyorum. Monitör kronik sorunlu sanırım? Garanti süresi var sizce garantiye yollasam bir şey değişir mi? Siz sorunu çözebilirseniz bende bekliyorum yorumunuzu. Sitesinde bir de driver firware güncellemesi yaptınız mı? Bende yapmadım belki sorunu çözebilir.

Son düzenleme:
Bende bu monitörü aldım keşke almasaydım.
Alt tab yapınca görüntü 2-3 saniyeliğine siyah oluyor. Onlarca video ve yazı okudum düzgün çözen yok. Hz düşür vs diyen varda boşuna 144 almadık sonuçta.
Oyunumun kapandığı olmadı ama o 2-3 saniyelik alt taba tek çare oyunları pencereli tam ekranda açmak ama oda bazen her oyunda olmayabiliyor.
Alınmaz aldırmayın bu monitörü.

Evet aynı sorun bendeki de normal Türkiye güç kablosunu kullanıyorum. Monitör kronik sorunlu sanırım? Garanti süresi var sizce garantiye yollasam bir şey değişir mi? Siz sorunu çözebilirseniz bende bekliyorum yorumunuzu. Sitesinde bir de driver firware güncellemesi yaptınız mı? Bende yapmadım belki sorunu çözebilir.

Evet Firmware güncellemesini yaptım. G 11 güncellemesi üzerinde mevcut ama. Şu an sitedeki. Program. Hiçbir şekilde çalışmıyor. Windows 11 kullanıyorum. Formattan sonra tekrar denedim. Olmadı. Monitöre ilk aldığımda program çalışıyordu. Şu an hiçbir şekilde. Monitörü tanımıyor, aygıt bulunamadı diye uyarı veriyor. Avrupa tipi güç kablosunu kullanıyorum. Şu an için sorun. Yok ama bunun. Neden dolayı ortadan kalktığını bilmiyorum. Kendi orijinal kabloları takılı. HDMI ve güç kablosu. Şu an için herhangi bir sorun yok. Tekrardan olursa buraya yazarım, bilgilenelim. Muhtemelen panelle ilgili. Kronik bir sıkıntı var. Bir de şöyle bir bilgi ve vereyim, masaüstünüzün çözünürlüğünde. Atıyorum 4 k kullanıyorsunuz. 144.Hz oyundaki de. Aynı çözünürlükte olsun. Yani masaüstü çözünürlüğü neyse oyundaki çözünürlük ve tazeleme oranı aynı olması lazım. Yoksa o siyah hatayı daha çok veririyor özellikle Alt Tab yapıldığında.

Geri
Yukarı