Gigabyte nVidia GTX 770 2GB OC Edition | Oyun Testlerim - SypeR

Not: Eğer kartla ilgili veya testlerle ilgili soracağınız sorular varsa lütfen bu konuya yazın. Zira baştan akıl edemedik ve çoğu kişi direk burada sordu ve hep aynı tip sorular gelince sorun yaşadık.
Soracağınız konunun linki : Gigabyte nVidia GTX 770 2GB OC Edition | Sorularınız - SypeR | Technopat Sosyal
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evet... Test sırası bana geldi sanırsam :D Bende sizlerle yaptığım bazı testleri paylaşacağım. İstediğiniz oyun olursa eğer indirme imkanım olursa veya elimde varsa onları da paylaşırım.

Tabloları direk yükleyemedim. Bende resimlerini paylaşıyorum.

Şuan için listede 9 tane oyun var. Elimin altında 18 tane oyun olduğunu sayınca yarısının testini yapmışım :D

jkk1.png

h2fm.png

6f56.png

4tv3.png

i79n.png

---------- Oyun Eklendi ----------

yuic.png

r124.png

7n8z.png

5mma.png

pxub.png

5guQYDd.png

eMsaaml.png

Tomb Raider ve Grid 2'nin son testi oyun içi Benchmark testi ile yapıldı.

İstediğiniz oyun varsa belirtin ekleyeyim.

Son düzenleme:
W_D korsan denedim fakat oyun Rusça idi. GeForce ile de pek fazla ayarlayamadım grafikleri. Fakat öyle bir kasılma hissetmedim. Bir ara map loading sorunu olmuştu ki oda oyunu test için USB 3.0 disk üstünde test ediyordum.
Minecraft'ı dener misin gerçekten çok merak ediyorum 1000 fpsye varacak mı ? :ROFL:
Her şeyi en sonda ortalama 45-60 FPS alıyor, bazen de 100'e yaklaşıyor. Ama shader mod mu diyorsunuz siz ona artık neyse o tür grafik paketleri yükleyince gereksiz yere sapıtıyor oyun. Bir 5 FPS bir 25 FPS vermeye başlıyor.

Rev. 4.0 farkı ne oluyor @SypeR?
Şöyle. Gigabyte'ın özellikle 4GB'lık modellerinde 770 ve 780'de bellek hataları olmuştu. Kartı stok hızdan bile aşağıya çekmeniz gerekiyordu. Bu hata aslında Gigabyte'dan değil belleği üreten firmanın üretim hatasından kaynaklıydı. Garantiye yollayanlar yeni Revision sürümlerine kavuştular. Ama bende Samsung bellekler olduğu için sorun çıkmadı. Hem de OC'ye elverişliler.

Belki konu dışı oluyor ama, MSI ve Asus da mı Samsung marka VRAM kullanıyor?
Asus ve MSI ürüne ve bölgeye göre Samsung, Elpida ve Hynix kullanıyorlar. Mesela Powercolor'un Avrupa'ya Hynix (Türkiye dahil), Asya'ya Elpida bellekli ürünler sattığını biliyorum.

Her şeyi en sonda ortalama 45-60 FPS alıyor, bazen de 100'e yaklaşıyor. Ama shader mod mu diyorsunuz siz ona artık neyse o tür grafik paketleri yükleyince gereksiz yere sapıtıyor oyun. Bir 5 FPS bir 25 FPS vermeye başlıyor.
Şu an aşırı bir şekilde şaşkınım. Nasıl olur da böyle bir oyun 45 FPS'e düşer anlamadım. (n)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı