Gigabyte nVidia GTX 770 2GB OC Edition | Oyun Testlerim - SypeR

Not: Eğer kartla ilgili veya testlerle ilgili soracağınız sorular varsa lütfen bu konuya yazın. Zira baştan akıl edemedik ve çoğu kişi direk burada sordu ve hep aynı tip sorular gelince sorun yaşadık.
Soracağınız konunun linki : Gigabyte nVidia GTX 770 2GB OC Edition | Sorularınız - SypeR | Technopat Sosyal
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evet... Test sırası bana geldi sanırsam :D Bende sizlerle yaptığım bazı testleri paylaşacağım. İstediğiniz oyun olursa eğer indirme imkanım olursa veya elimde varsa onları da paylaşırım.

Tabloları direk yükleyemedim. Bende resimlerini paylaşıyorum.

Şuan için listede 9 tane oyun var. Elimin altında 18 tane oyun olduğunu sayınca yarısının testini yapmışım :D

jkk1.png

h2fm.png

6f56.png

4tv3.png

i79n.png

---------- Oyun Eklendi ----------

yuic.png

r124.png

7n8z.png

5mma.png

pxub.png

5guQYDd.png

eMsaaml.png

Tomb Raider ve Grid 2'nin son testi oyun içi Benchmark testi ile yapıldı.

İstediğiniz oyun varsa belirtin ekleyeyim.

Son düzenleme:
Oyunun ilk giriş videosunda 1000fps üzeri görüyorum ama oyun içinde 48'de kalıyor. :D Demekki 3 yollu sli yapmak lazım. :D

- - - Güncellendi - - -

Şimdi sli kapalı denedim, 120fps altına düşmedi oyun. Dış kamerada 160fps gördüm.

Valla ekran kartlarının hali içler acısı resmen 1000 tl, 2000 tl gibi bi para verip istediğimiz performansı alamıyoruz. Metro last light oyununda herşey full ayarlarda bir tek ssa kapalı 60 fps alıyorum iyimi sizce? Arkham kardeşim assains creed 4 te nasıl beceriyor o kart 30 fps altı. Ben assains creed 4 te bütün ayarlar fullde 30 fps sabit alıyorum şaşırdım durumuna.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yo abi ben Crysis 3'ün Final Videosunda ne yalan söyleyeyim 4000 ile 5000 arası bir FPS değeri görmüştüm. Arkadaşım aynı oyunu HD6670 ile oynuyordu. O FPS'yi görünce dedi beni kendi sistemimden mi soğutmak istiyorsun diye :D

Abi tık diye gidicem ya, 4000 fps nedir yahu :D Ben eski bozulan HD 5770'imle BF3'de herşey low'da 30 fps alıyordum.

Oyunlarda her sahne aynı işlem gücü gerektirmez. Bu yüzden bir anlığına 4000 fps'ye çıkılabilmesi normal.

Günümüz itibariyle GTX 770'i 1080p'de zorlayabilecek oyun yok. Anti-Aliasing'i aşırı abartırsanız(ki bu testte de 8X MSAA kullanılmış halbuki TXAA hem daha kaliteli görüntü elde edilir hem de sistem daha az zorlanırdı.) belki Crysis 3'de bazı anlarda biraz kasılma yaşıyabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı