Gigabyte nVidia GTX 770 2GB OC Edition | Oyun Testlerim - SypeR

Not: Eğer kartla ilgili veya testlerle ilgili soracağınız sorular varsa lütfen bu konuya yazın. Zira baştan akıl edemedik ve çoğu kişi direk burada sordu ve hep aynı tip sorular gelince sorun yaşadık.
Soracağınız konunun linki : Gigabyte nVidia GTX 770 2GB OC Edition | Sorularınız - SypeR | Technopat Sosyal
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evet... Test sırası bana geldi sanırsam :D Bende sizlerle yaptığım bazı testleri paylaşacağım. İstediğiniz oyun olursa eğer indirme imkanım olursa veya elimde varsa onları da paylaşırım.

Tabloları direk yükleyemedim. Bende resimlerini paylaşıyorum.

Şuan için listede 9 tane oyun var. Elimin altında 18 tane oyun olduğunu sayınca yarısının testini yapmışım :D

jkk1.png

h2fm.png

6f56.png

4tv3.png

i79n.png

---------- Oyun Eklendi ----------

yuic.png

r124.png

7n8z.png

5mma.png

pxub.png

5guQYDd.png

eMsaaml.png

Tomb Raider ve Grid 2'nin son testi oyun içi Benchmark testi ile yapıldı.

İstediğiniz oyun varsa belirtin ekleyeyim.

Son düzenleme:
Sorunumun neyden kaynaklandığını buldum. Oyun korsan :S Battlefield 4, Battlefield 3 ve COD' un bütün serileri orjinal var :D Onlarda denediğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Şuan FarCry3'ün herşeyini ultraya aldım 45 fps'de oynatıyorum. SSAA yı bile fulledim :) TombRaider'in indirime girdiği bir site bulabilirsem alıcam. Uğraşılmaz bu sorunlarla.

JaroxJamaica eğer oyun korsan ise sana şimdi bir link atacağım özelden. O linkten tüm Updateleri (Update 2,3,4,5)'i indir ve sırayla uygula. Ben şuan 5'i uyguluyorum. Ardından tekrar TR Yama atacağım. 4 Hariç diğerleri hızlıca iniyor. (Yavaş dediğim 300kb/s :D ) Ve birde Update 2'de sadece DHT olduğu için her hangi bir diğer Update dosyasının linklerini ekle. Ben 5'i ekledim ort. 400 ile indirdim.

Konu dışı ama bir şey soracağım. Benim masaüstü bilgisayarımda 160 adet oyun var ve bunların 5'de 1'i orijinal. Ben "GeForce Experience" çalıştırdığım zaman mevcut desteklenen oyun bulunamadı diyor. Ayrıca yetkisiz kopyalar desteklenmiyor diyor. Tamam 5'de 4'ü korsan ve bunları bulmuyor diyelim. 5'de 1'ini neden bulmuyor? En basitinden League of LegendS ücretsiz ve GeForce Experience destekli bir oyun. En azından onu bulması gerekmezmi? GeForce Experience ayarlarını yapamadığım için AC4'ü low ayarlara aldığım zaman bile sebepsiz kasmalar oluyor. Bunu araştırdım biraz oyunun optimizasyon sorunu varmış. GeForce Experience optimize ettiğimiz zaman sorun çözülüyormuş. Leptobumda denedim ve işe yaradı fakat masaüstümde desteklenen oyun bulunamadı kardeşim diyor. Ne yapmama lazım? Bu sorunla daha önce karşılaşanlar oldu mu yoksa yeni bir konu mu açayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce GeForce Experience'i açıyoruz.

Daha sonra sırasıyla;

Tercihler
Oyunlar
Konumlar alanın yanında "+" işareti var. Ona bas tüm oyunlarını kapsayan kök klasörü seç. Atıyorum eğer oyunlar D: diskinde Oyunlar klasörü içine kuruyorsan D:\Oyunlar şeklinde ekle. Eğer D:'de farklı farklı yerlerde ise direk D: şeklinde ekle.

- - - Güncellendi - - -

AC 3'te vSync'yi devre dışı bırakmayı başardım.

Sonuçlarım;

Min : 27
Max : 87
Ave : 67,283

Önce GeForce Experience'i açıyoruz.

Daha sonra sırasıyla;

Tercihler
Oyunlar
Konumlar alanın yanında "+" işareti var. Ona bas tüm oyunlarını kapsayan kök klasörü seç. Atıyorum eğer oyunlar D: diskinde Oyunlar klasörü içine kuruyorsan D:\Oyunlar şeklinde ekle. Eğer D:'de farklı farklı yerlerde ise direk D: şeklinde ekle.
Teşekkürler Spyer abi. Sabaha kadar GTA4 oynayacağım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada belirtmek isterimki Tomb Raiderde güncellemeden sonra fps sorunum düzeldi. Artık SSAA X4 de akıcı bir şekilde oynatabiliyorum. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Hocam bu TXAA nasil birsey? Nvidia Ekran karti aldirir mi? Bu arada bu Crysis 3 tam bir optimizasyon ozurlu bir oyun. Battlefield 4'un FPS degerleriyle bir karsilastirinca bu kaniyi daha da guclendiriyor. :)

- - - Güncellendi - - -

Bu arada belirtmek isterimki Tomb Raiderde güncellemeden sonra fps sorunum düzeldi. Artık SSAA X4 de akıcı bir şekilde oynatabiliyorum. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Su an oyunun versiyonu kac? Bendeki 1.01.748.0. Bende de SSAA acinca FPS 10 'lara kadar iniyor. Ustelik Crysis 3'te bile boyle birsey olmuyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı